Kőbe véstük a magzatvédelemről szóló most hatályban lévő törvényt - közölte a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, a párt frakciójának siófoki üléséről beszámolva. Az Alkotmánybíróság eddigi döntései irányadóak, azok kijelölik a határokat, a mostani törvényt nem akarják megváltoztatni
A Duna-stratégiával kapcsolatban szintén egyértelműen fogalmazott: nincs erőmű, duzzasztás eszközét nem támogatja a Fidesz-frakció. Sőt, a Duna hajózhatósági idejét sem akarják meghosszabbítani.
A frakció meghallgatta ugyan Hoffmann Rózsa oktatásügyi és Szócska Miklós egészségügyi államtitkárt az oktatási és az egészségügyi koncepciókról, am döntést nem hoztak: visszautalták a kormány elé, és majd annak újabb döntése után kerül ismét a képviselőcsoport elé.
A szociális népszavazás (vizitdíj, tandíj) eredménye szintén kőbe van vésve, azzal szembe menni nem akarnak - tette hozzá.
Az alkotmányozásról szólva, elmondta, visszavárják a Parlamentbe és kíváncsiak a szocialisták, az LMP és a Jobbik véleményére, javaslataira az új alkotmányt illetően. Hozzátette, hogy a Salamon-féle bizottság nem tett a jelenlegi közjogi rendszer megváltoztatására javaslatokat.
Az áramtámogatási rendszerről is szólt Lázár, azt a kérdést tette fel: Miért drágább nálunk az áram, miért fizetünk mi négy forinttal többet 4 kilowattóránként mint a régiós országok?
A frakció kérésére a kormány ma megkezdi KÁT-felülvizsgálatát, hogy megvédje az embereket a magasabb áramártól.
Orbán Viktor miniszterelnök három héten belül újra tájékoztatja a frakciót, ám a cél egyértelmű: megszüntetni a KÁT-rendszert, ami Lázár szerint becstelen, áttekinthetetlen, rossz, és a korrupció melegágya; és megakadályozni a távhő árának emelkedését.
Így a biomassza-erőművek ügye is terítéken lesz. Lázár szerint erdőket irtanak azért, hogy ilyen erőműveket hozzanak létre.
Orbán Viktor kormnyfő a frakció számára is egyértelművé tette: az államadósság az ország legnagyobb problémája. Két albizottságot is létrehoztak, az egyiknek az a dolga, hogy mi volt az oka annak, hogy ilyen magas jelenleg.
Fogyasztóvédelmi típusú segítséget próbálnak nyújtani a bankokkal, egyéb szolgáltatókkal szemben az állampolgároknak.
A védelem hat hónapja következik, erről született döntés Siófokon - nyilatkozta Lázár. – Megvédjük az embereket a bankoktól, a közszolgáltatóktól. Amerre a 173 egyéni körzetben a képviselőtársaimmal járunk, mindenütt arról hallani: az áram- és gázszolgáltató – indokolatlanul és áttekinthetetlenül – horribilis pénzeket szór el, a bankok pedig kísérletet tesznek a bankadó áthárítására. Három monitoring-bizottságot alakítottunk, kettőnek is az lesz a feladata, hogy mindenütt megvizsgálja, hogyan csapják be az ügyfeleket - számolt be a frakció döntéséről a képviselőcsoport vezetője.
Lázár leszögezte, hogy a Fidesz az emberek képviseletére esküdött fel, nem másra. Ez a kilakoltatási moratóriumra is vonatkozik, ám lehetséges, hogy rosszul hat a fizetési morálra: így az sem fizet, aki megtehetné.
A harmóniát meg kell teremteni a hiánycél betartása, az államadósság csökkentése és az emberek védelme között - tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.