Figyelő: Tényleg úgy gondolta, hogy a Fidesz mögötti fő gazdasági lobbik ellenében vezetni tudja majd a várost?
Tarlós István: Ez az egész szembeállítás eltúlzott. Mindenkinek drukkolok, de vannak dolgok, amiket nem lehet megcsinálni, mert nem azért választottak meg. Ezen kívül mindenki azt csinál, amit akar, és amit a saját lelkiismerete elbír.
Figyelő: Egy múlt heti sajtótájékoztatóján Ön is úgy fogalmazott, hogy a HírTV tudósításai Önnel és csapatával kapcsolatban már kimerítik a testvérháború fogalmát.
Tarlós István: Az ilyen testvérháborúkat el kell kerülni, de a kifejezést sem kell azért olyan véresen komolyan érteni. Vannak kisebb összecsapások, amelyekre azt mondják, személyes jellegűek, bár ez túlzás. Ezeknek az ideje le fog járni.
Figyelő: Rogán Antalra gondol?
Tarlós István: Hol Rogán Antalt emlegetik, hol Pesti Imrét, egy egészen más súlycsoportban pedig most a II. kerületi polgármesterrel is próbálják erősíteni ezeket az ellentétképeket. Én úgy látom inkább, hogy ezek szembeállítási kísérletek a sajtóban. (…) Hatvanéves elmúltam, mondhatnám, hogy nekem a 21 is páros. Igyekszem betartani a szabályokat és tisztességesen végezni a munkámat, de nem fogok 2014-ben két kézzel kapaszkodni a székembe. Ha a miniszterelnök egyszer azt kéri, hogy ne tegyem, nem esik majd nehezemre felállni.
Figyelő: Ön a legitimációját nem a budapesti választóktól kapta?
Tarlós István: Dehogynem, ez a legnagyobb erősségem. Ám nem akarok a miniszterelnöknek keresztbe tenni, azt a munkát végzem, egy egyeztetett program alapján, amit vele megbeszéltem. Ha pedig mások koncepciói különböznek ettől, mint például a fővárosi kórházak ügyében, akkor elég a kormány programját megnézni. Azt a világot nem ismerem, amiről elkezdtek nekem beszélni a kórházak kapcsán, állítólagos beszállítói lobbikat és feltételezett összefonódásokat emlegetve.
Figyelő: Egy sor magyarországi önkormányzathoz képest Budapest költségvetése még egészen jó helyzetben van.
Tarlós István: Bármelyik városéval elcserélném a fővárosi költségvetést. Miért mondanak ilyeneket, maga is tudja, hogy ez nem igaz?!
Figyelő: Tényleg van olyan város, amelyikkel cserélne?
Tarlós István: Például Gödöllővel, igen. De nem lehet összehasonlítani a városok nagyságrendjét. Kirabolták a közszolgáltató cégeket, a BKV-val együtt 300 milliárd forintnyi közvetlen banki adósságunk van – az 500 milliárdos költségvetéshez képest. Legalább három, ha nem négy közszolgáltató cég a csőd közvetlen szélén tántorog.
További részletek a Figyelőben!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.