A több mint nyolcezer munkavállaló megkérdezésén alapuló kutatás során öt kérdésben – életkor, etnikai hovatartozás, nem, egészségi állapot és családi állapot – vizsgálták a hátrányos megkülönböztetést. A felvételt megelőző évben a legnagyobb eséllyel (8 százalék) koruk miatt érezték a munkavállalók diszkrimináltnak magukat.
Ezek az értékek nem állnak távol egy 2009-ben végzett kutatás eredményeitől, ahol a foglalkoztatottak körében a bármilyen okból diszkriminációt tapasztalók aránya 9 százalék volt. A foglalkoztatottak 7 százaléka érzékelt diszkriminációt a bérezésben, 4 százaléka az előrejutásban és 2 százaléka a munkakörülmények alakulásában, ami szintén közel áll a korábbi kutatás értékeihez (akkor a foglalkoztatottak 6 százaléka érzékelt diszkriminációt a bérezésben, 3 százaléka az előrejutásban és 2 százaléka a munkakörülmények alakulásában). Az életkor miatt érzett diszkrimináció a legfiatalabb és legidősebb körében a legjellemzőbb.
Az iskolai végzettség növekedésével nő a nem és a kor, csökken a származás szerinti diszkriminációs tapasztalat esélye.
A kor miatti diszkriminációs tapasztalat a fiatal és gyereket nevelők, illetve az egyedülállók körében a legmagasabb.
A budapesti lakosok és Budapesten dolgozók körében magasabb az etnikai alapú diszkriminációs tapasztalat. A Budapestre bejárók körében a legmagasabb a kor miatt (és az első esetben az etnikai alapú) diszkriminációs tapasztalat mértéke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.