Musztafa Abdul-Dzsalil, a felkelők vezetője és Abdelilah Al-Katib, az ENSZ küldöttje közös sajtótájékoztatót tartott Bengáziban, a diktátor ellen küzdő erők központjában. A felkelők az AP jelentése szerint leszögezték: hajlandóak tűzszünetet kötni Moammer Kadhafival, amennyiben a diktátor minden városból visszavonja haderejét és beszünteti a líbiai nép ellen irányuló fegyveres támadásokat.
Abdul-Dzsalil szerint a líbiai vezetőnek biztosítania kell a lakosok szabadságát és a világ meglátja majd, hogy a nép a szabadságot választja majd Kadhafi helyett, amennyiben erre lehetőséget kap.
Eközben a közel-keleten sem állt helyre a nyugalom: Jemenben több százezren tüntetnek Ali Abdullah Saleh elnök lemondását követelve. A 32 éve hatalmon lévő Salehhez hű erőket a katonaság távol tartja a demonstrációk központjaként szolgáló főtértől - jelenti az AP. A hadsereg féltucat ellenőrzőpontot állított el Sanaa városában azért, hogy megakadályozza az incidenseket. Az elnök távozását követelő erők célja, hogy 1 millió tüntetőt vonultassanak fel a mai napon, és állítják: nem hagynak fel a figyelemfelkeltő akciókkal, ameddig Saleh el nem hagyja posztját.
Szíriában Basar Al-Asszad elnök egyelőre a tüntetések ellenére kapaszkodik a székébe. Az elnök állítólag "azonnali vizsgálatot" rendelt el a Daraa és Latakia tartományokban bekövetkező erőszakos cselekmények kapcsán a CNN beszámolója szerint. Fegyveresek ugyanis több tucat demonstrálót öltek vagy sebesítettek meg ezekben a régiókba. Szíriában 1963 óta rendkívüli állapot van érvényben, az elnök korábban a szabadságjogok helyreállítását ígérte, most pedig 20-30 százalékos fizetésemelést helyezett kilátásba az állami alkalmazottak számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.