Az éghajlatváltozás elleni küzdelmet középpontba helyező, az ENSZ-keretegyezmény égisze alatt lebonyolítandó újabb ülésszak június 17-ig tart. Az Európai Uniót a magyar elnökség és az Európai Bizottság képviseli. A bonni ENSZ-ülésszakon több mint 170 ország 1200-nál is több szakembere vesz részt, elsődleges feladata az év végi dél-afrikai klímacsúcs előkészítése.
Az eseményen műhelytalálkozók tisztázhatják a fejlődő és a fejlett országok kibocsátás-csökkentési vállalásait, s erősíthetik meg azt a megállapodást, amely szerint a globális felmelegedés mértékét 2 Celsius-fok alatt stabilizálják.
A 2010. decemberi klímakonferencia a 2012 utáni időszak új globális éghajlat-változási keretet előkészítendő megállapodás-csomag elfogadásával zárult. A tárgyalások eredményeképpen több kulcskérdésben előrelépés történt az új klímarezsim kialakítása érdekében, ugyanakkor a cancúni megállapodás csak kiindulási alap, amelyre építve legkorábban a 2011. évi dél-afrikai konferencián jöhet létre jogilag kötelező megállapodás – vázolja fel a helyzetet a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium lapunkhoz eljuttatott közleménye.
A korábbi ülésszakon elfogadott döntések így fontos közbenső állomást jelentenek az új éghajlat-változási keret létrehozásához vezető úton. A cancúni megbeszélések egyik legjelentősebb eredménye, hogy sikerült visszaállítani a nemzetközi tárgyalási folyamatokba vetett bizalmat.
Cancún után, 2011 áprilisában Bangkokban találkoztak először újra a tárgyalópartnerek. Az ülésszak első felében hosszas vita után sikerült kompromisszumra jutni, s kijelölni a következő hónapok egyeztetéseinek főbb témaköreit. Ennek a munkaprogramnak a végrehajtása kezdődik el Bonnban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.