BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ki-be kapcsolható világító kutyát hoztak létre - Fotó

A Szöuli Nemzeti Egyetem kutatócsoportja egyedülálló génmódosítást hajtott végre egy kutyán.

Tegon, a beagle lány mostantól világít az ultra-ibolya fényben, köszönhetően a szöuli kutatók sikeres kísérletének. Tudósok már korábban is világításra bírtak állatokat, de az első alkalom, hogy a foszforeszkálás képessége ki-be kapcsolható egy genetikailag módosított állaton.

A Reuters beszámolója szerint a speciális tulajdonság akkor jön elő, ha a kutyának egy antibiotikumot, doxiciklint adnak. Bár a kutatás még korai stádiumban van, a koreai orvoscsoport azt reméli, hogy a specifikus génmódosítást az emberi gyógyászatban is sikerrel használják majd a betegségek felderítésére. A foszforeszkálók sejtek pontos kiválasztása lehetővé teszi, hogy az orvosok tökéletes pontosságal találjanak rá bizonyos szövetekre ahelyett, hogy vakon próbálnák kiszűrni azokat.

A kutyáról készült fotót megtekintheti itt

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.