Oroszország a legrosszabb eredményt érte el a megkérdezett 13 ország - közte Ausztria, Anglia, Franciaország, Olaszország, Hollandia, Spanyolország, Svájc és Törökország - között. A válaszadó oroszoknak mindössze 37 százaléka mondta azt, hogy az euróövezetben kirobbant adósságválság ellenére boldognak tartja magát.
Az első helyen szereplő Dániában viszont a megkérdezett polgárok 96 százaléka állította, hogy boldog az életével. Érdekes módon a második helyen szereplő Görögországban a válaszadók 80 százaléka mondta boldognak magát, míg Németországban, amelynek gazdasága a legstabilabb a régióban, a megkérdezettek 61 százaléka mondta boldognak magát. A németek ezzel a tizenegyedik helyet érték el a listán, vagyis a harmadik legrosszabbat Oroszországot és Lengyelországot megelőzve.
Az, hogy a gazdasági helyzet nem feltétlenül függ össze a boldogságérzéssel, jól látható abból, hogy Svájc csak a hetedik, azaz elvileg a görögök sokkal boldogabbak, mint az alpesi ország lakói. De a gazdasági szempontból igen jó helyzetben lévő Ausztria lakói sem mondhatóak túl boldognak a maguk 63 százalékos arányával, ami alig valamivel jobb, mint Törökország, ahol a lakosok 61 százaléka mondja boldognak magát.
A német kutatóintézet tapasztalatai szerint bizonyos tendenciák minden országban érvényesek, ilyen például, hogy a nők boldogabbak, mint a férfiak, a vidékiek pedig a városiaknál érzik jobban magukat. Ulrich Reinhardt, a szervezet tudományos vezetője számára a legmeglepőbb felfedezés az, hogy a jelek szerint Európa-szerte a fiatal generációk a legboldogabbak és a bizonytalan időkben is bizakodóak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.