Ezzel hazánk a lista végére került, igaz, Spanyolország (7 százalék), Franciaország (8), valamint Nagy-Britannia és Olaszország (10) lakossága sem éppen nevezhető hurráoptimistának. Érdemes megemlíteni, hogy az angolok és a franciák érzülete az utóbbi hónapokban romlott jelentős mértékben.
Miközben a már említett „globális” 40 százalékos arány nem változott az előző felmérés óta, a regionális eltérések erősödtek. Például az USA-ban 20 százalékot mért az Ipsos, ezzel szemben Kanadában az emberek 70 százaléka bizakodó. Európára visszatérve: az 5 százalékos magyar adat fényében különösen szembetűnő Svédország 77 és Németország 71 százalékos aránya.
Utóbbi két ország gazdasága élvezi a legnagyobb lakossági bizalmat a felmérés tanúsága szerint, de a pozitív megítélésű országok körébe tartozik Szaúd-Arábia is. Ázsia és a csendes-óceáni térség csak lassú javulást mutat, sőt, az utóbbi hónapokban még csökkent is az optimizmus. Ebben a térségben az átlagot a Kína (66 százalék), Ausztrália (64) és India (62) emeli meg.
Latin-Amerika sikertörténet, még akkor is, ha csupán 6 százalékponttal végzett a nemzetközi átlag felett. 2009 áprilisában még 32 százalékon állt gazdaságának a megítélése, majd egyenletesen emelkedett a mostani hónap 46 százalékára. Ugyan egy latin-amerikai ország sincs a listavezetők között, mégis ez az a régió, amely egyenletes javulást mutat a gazdasági válság kitörése óta.
Ami a gazdasági környezet megítélését illeti, hazánk jobban teljesít: a 10 százalékos ráta megelőzi a franciák 3 és a britek 9 százalékát is, és egy szinten áll a japán helyi gazdasági környezet megítélésével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.