Azért végzi el az egyébként nagy ráfordítást igénylő munkát a cég, mert világossá kívánja tenni, hogy a legmagasabb nemzetközi standardok szerint működik, és kiemelten fontosnak tartja a megújuló energia alkalmazásának elterjesztését illetve a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését – mondta el lapunknak Felkai György, a vállalat kommunikációs igazgatója.
Ugyanolyan fontos dokumentumként kezelik a Környezeti, szociális és társadalmi jelentés címmel készülő anyagot, mint bármelyik üzleti jelentést vagy éves beszámolót – mondta a szakember. A mintegy 110 oldalas dokumentum létrehozásában minden érintett szakterület részt vesz, és mivel a teljes cégcsoportra vonatkozóan készül el, ezért a Paksi Atomerőmű Zrt.-től a Mavir Zrt.-ig a konszern minden tagja közreműködik a folyamatban.
A dokumentumban nemcsak a működés közvetlen hatásaira térnek ki, hanem igyekeznek minden fontos, a fenntarthatósággal kapcsolatos kérdést megválaszolni. Bemutatják az állami tulajdonú vállalat társadalmi elkötelezettségét, a munkavállalókkal történő bánásmódot vagy akár az irodai hulladék kezelését is. Egy magára valamit adó vállalat a mai környezetben nem engedheti meg magának, hogy ne készítsen fenntarthatósági jelentést – szögezte le Felkai György.
A cég 2010-es jelentése heteken belül megjelenik, az elmúlt években a dokumentumok felülvizsgálatát a Deloitte Zrt. végezte. A GRI (Global Reporting Initiative, Globális Jelentési Irányelv) adja a jelentés formai kereteit, hogy nemzetközileg is összehasonlítható legyen. Tartalmában viszont az MVM számára fontos elemek kapnak nagy hangsúlyt, vagyis jól tükrözi a vállalatcsoport valós tevékenységeit.
A korábbi jelentésekből kirajzolódik, hogy az energetikai cégcsoport – amellett, hogy a környezetvédelem a beszámoló fő prioritása – a társadalmi szerepvállalást is fontosnak tartja. Az MVM hangsúlyt fektet a művészetpártolásra, illetve az egyetemekkel történő együttműködésre is. A kiadvány kitér arra is, hogy az MVM csoport az érdekelt felekkel milyen párbeszédet folytat, a vállalati együttműködésektől a PR-tevékenységig, illetve bemutatja a cégcsoport munkavállalói által elnyert díjakat és kitüntetéseket. Az anyag emberi erőforrást bemutató részében pedig külön kiemelik, hogy a vezető és ellenőrző testületek, illetőleg a menedzsment pozícióit (a vezérigazgatói, vezérigazgató-helyettesi, ügyvezető igazgatói és igazgatói beosztásokat) magyar állampolgárok töltik be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.