Assad határozottan állította, hogy nem mond le az apja 2000-ben bekövetkezett halálával megszerzett elnöki posztról, mert – mint fogalmazott – a nép támogatásának köszönheti címét és csak akkor mond le erről a felelősségről, ha a nép úgy kívánja. Assad összeesküvés elméletekkel magyarázta a rezsimje által brutális módszerekkel felszámolt tüntetéssorozatot és állította, hogy a Szíria elleni kampány a külföldiek műve, amelyben az arabok is részt vesznek. Az elnök hozzátette, hogy ez nem meglepő, hiszen az Arab Liga "hatvan éve nem hozott az arab nép érdekét szolgáló döntést".
Az Eurasia Group Reutersnek nyilatkozó elemzője szerint az Arab Tavasz során eltávolított három vezetőt Assad egyelőre nem követi, legalább is 2012-ben biztosnak látszik a szíriai rezsim. Ayham Kamel szerint a hadsereg biztos kézzel irányítja az országot és a befolyásos damaszkuszi üzletemberek csak akkor pártolnak el Assadtól, ha értelmes alternatívát látnak.
Az ENSZ jelentése szerint eddig mintegy ötezren vesztették életüket az Assad elleni tüntetések során, míg az elnök megfogalmazása szerint "külföldi terroristák" a biztonsági erők kétezer tagját ölték meg. Assad ugyan elismerte, hogy a hatóságok követtek el hibákat, de tagadta, hogy tűzparancsot adott volna a rendfenntartóknak.
A szíriai ellenzék egyelőre nem számíthat sok jóra, mivel az Arab Liga láthatóan nem akarja az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé vinni az ügyet, ahogyan az Kadhafi líbiai uralma kapcsán történt. Oroszország és Kína a szokásos forgatókönyvnek megfelelően ellenzi a Szíria elleni keményebb fellépést, de a nyugat hatalmak sem igyekeznek lépéseket tenni az ügyben egy olyan országban, amely a közel-Kelet egyik legbizonytalanabb régiójában található.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.