A lap vezércikkében kiemeli, hogy az új magyar alkotmány heves bírálatot váltottak ki külföldön a magyar kormánnyal szemben. Ám ez Orbánnál süket fülekre talált. "José Manuel Barrosónak, az Európai Bizottság elnökének figyelmeztető levelei a jegybanktörény ügyében? Dehogy. És Hillary Clinton amerikai külügyminiszter levele, amelyben aggodalmát fejezte ki a demokráciapolitikai megkérdőjelezhető kérdéseket illetően? Ugyan, kérem. És Magyarország hitelképességének "bóvlivá" történt leminősítése két intézet részéről? Esztelenség" – jellemzi a lap a magyar kormány hozzáállását, megjegyezve: a kabinet nem hagyja magát eltéríteni a céljaitól. Legalábbis egyelőre.
A Die Presse rámutat: a magyar kormány ellenfelei, akik a 2010-ben tartott parlamenti választások óta széttöredeztek és egymással marakodnak, most a Nemzetközi Valutaalapban látják az egyetlen olyan fórumot, amely Orbánt még észhez téríthetné. A múlt év végén ugyanis a kormány fogcsikorgatva ugyan, de bejelentette, hogy tárgyalásokat folytat az IMF-fel egy hitelegyezmény megkötéséről. Magyarország, mint 2008-ban, pénzügyi vészhelyzetbe került. Magyarország részben a rossz hitelminősítések miatt képtelen a piacról finanszírozni a 2012-ben esedékes, 5-10 milliárd eurós igényt, ezért sürgős szükség van az EU-IMF segítségre. Orbán bár hajthatatlannak tűnik, bejelentette, hogy a jövő héten megkezdik az informális tárgyalásokat az IMF-fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.