Az előre jelzettnél pár héttel hosszabb időt töltenek majd az asztronauták a Nemzetközi Űrállomáson, miután a Szojuz a tesztelés során meghibásodott, így az orosz űrkutatási hivatal elhalasztotta a felszállást. A késés eredményeképpen két űrhajós 193 napot tölt majd egyhuzamban az űrben, ami már feszegeti a NASA által előirányzott 200 napos határt.
Az elmúlt hat hónapban egymást követték az orosz űrjármű-balesetek; a múlt hónapban egy a Marsra induló szonda zuhant vissza a Földre, amelyet egy műhold és egy az űrállomásra induló teherszállító előzött meg.
Michael Suffredini, a NASA űrállomásért felelős vezetője ugyanakkor az AP-nek nyilatkozva kiemelte, hogy továbbra is teljes mértékben megbíznak a Szojuzban, az orosz űrprogramot pedig a világon a legbiztonságosabbnak tartják. Más kérdés, hogy nemigen akad más választásuk, hiszen a NASA jelenleg kizárólag a Szojuzra hagyatkozik az űrhajósok szállításában. Az űrsiklóprogram leállítását követően nincs olyan amerikai űrjármű, amellyel legénységet lehet szállítani az űrállomásra, a magántulajdonú Space Exploration Technologies (SpaceX) amerikai cég által építendő Dragon nevű jármű pedig csak áprilisban indulhat útnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.