A laptopot 48 másikkal együtt 2009 és 2011 között lopták el, a jelenleg vizsgált esetben nem csak az űrállomással, de az Orion és Constellation programokkal kapcsolatos információk is elvesztek. Paul K. Martin, a NASA vizsgálatvezetője elismerte, hogy szerzői jogvédett tartalmak, az űrállomás irányítására alkalmas kódok, valamint dolgozók TB-számai is szerepeltek a notebookon.
A NASA a Space.com tudósítása szerint állítja, hogy az űrállomás működésének biztonsága soha, egyetlen percig sem volt veszélyben a lopások miatt. Ugyanakkor kérdés, hogy a lopások száma valós-e, hiszen a cég a dolgozók önbevallása alapján állítja össze a listát. Az viszont biztos, hogy csak tavaly 47 intenzív támadás érte a NASA-t, ebből 13 járt sikerrel. A 2010-2011-es időszakban összesen több mint ötezer támadást indítottak a szervezet ellen és ezek kivédése mintegy 7 millió dollárt emésztett fel. Martin elismerte, hogy az akció közül több jelentős fennakadásokat okozott a programok végrehajtásában. A szakértő a kongresszusi bizottság előtt kijelentette, hogy a NASA mindaddig veszélyben marad, amíg egységes, a teljes ügynökségre kiterjedő titkosítási rendszert nem vezet be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.