A NASA arra számít, hogy a Curiosity vízhez köthető ásványokat és agyagot talál a bolygón. Az egy tonnás jármű levegő-, kő-, és talajelemző készülékekkel van ellátva. Az projekt összesen 2,5 milliárd dollárba került.
"Ma a Curiosity kerekei olyan utat vágnak, amin majd emberi lábak taposnak" - mondta a NASA egyik munkatársa, Charles Bolden. Barack Obama korábbi kijelentésére, mely szerint a 2030-as évek közepére esély mutatkozhat arra, hogy embert küldjenek a Marsra, Bolden azt mondta a mai landolás egy jelentős lépés a cél elérésére.
A Curiosity már képeket is küldött a leszállóhelyéről. A következő napokban megkezdődik a jármű beállítása és a remények szerint újabb felvételek is érkeznek majd. A Curiosity összesen tíz tudományos elemző eszköz visz magával, amelyek össztömege tizenötszöröse az elődei, a Spirit és az Opportunity által hordozott eszközökének. Néhány eszköz egészen újnak számít a Marson, ilyen például az a lézer, ami több méter távolságból szétégeti az adott kőzetet és közben elemzi azt. A Curiosity után az egyetlen tervbe vett amerikai misszió a Marsa egy, a bolygó atmoszférájában keringő műhold felbocsájtása lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.