A makrogazdasági folyamatokat és „erősorrendet” jól leképezi az, ahogy a visegrádi országok lakosai országuk gazdasági helyzetét értékelik. A lengyelek a leginkább, a magyarok pedig a legkevésbé elégedettek országuk gazdaságával 2012 nyarán, míg a csehek és a szlovákok inkább a magyarokhoz állnak közel ebben a kérdésben – mindhárom országban alig akad ugyanis olyan lakos (magyarok: 1 százalék, csehek és szlovákok 6-6 százalék), aki legalább jónak értékeli az országa gazdasági állapotát, a lengyelek körében viszont minden negyedik-ötödik válaszadó elégedett (23 százalék).
A lengyelek évek óta megelőzik e tekintetben a régió másik három országát, és a különbség a gazdasági válság kezdete óta lényegében hasonló annak ellenére, hogy az elmúlt években a csehek voltak már a jelenleginél kissé pozitívabbak is, amikor így valamelyest megközelítették a lengyeleket. A magyarok régiós utolsó helye azonban az adatsor 2004-es kezdete óta lényegében stabil, csak az időszak elején és az elmúlt években közelítettek meg minket a többiek, közülük is elsősorban a szlovákok.
Ha a válaszadó saját anyagi helyzetét vizsgáljuk, a kép kissé más annak ellenére, hogy – a felzárkózó csehek mellett – a lengyelek vezető és a magyarok sereghajtó pozíciója megmarad. Összességében a magyarok itt jobban leszakadnak a többiektől annak ellenére, hogy az igen negatív országértékeléshez képest valamelyest jobbnak látják a saját anyagi helyzetüket, hiszen 8 százaléknyian elégedettek azzal.
Ugyanakkor míg tízből alig egy magyar nyilatkozik pozitívan a saját anyagi helyzetéről, addig tízből két szlovák és tízből négy lengyel illetve cseh értékeli jónak vagy nagyon jónak saját háztartása anyagi lehetőségeit. Alapvetően tehát mind a négy ország lakosai elégedettebbek az anyagi helyzetükkel, mint az ország gazdasági állapotával, de a magyaroknál a legkisebb ebben a tekintetben a különbség és mindkét kérdésben utolsók vagyunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.