Évek óta a Premier League csapatai költik el a legtöbb pénzt egy-egy átigazolási szezon alatt a világon, mégis több szakértő és az UEFA ranglista alapján is megelőzi szakmai színvonalban az angol élvonalat a spanyol labdarúgó bajnokság. A 2012/13-as szezon előtt a Premier League klubjai összesen 629,6 millió eurót szántak új játékosokra (a bajnokságban 326 átigazolás volt). A klubok bevétele a játékoskereskedelemből 301,1 millió euró volt. Így a transzferek mérlege az angol élvonal számára 328,4 milliós veszteség. A szakmailag még többre taksált Primera Divisón klubjai viszont "csak" 130,6 millió eurót költöttek a nyáron.
Az is igaz, hogy két olyan klubot, mint a Barcelona, vagy a Real Madrid, amelyek a világ legértékesebb játékoskereteivel bírnak, nehéz már érdemben erősíteni. Így a szinte a csak két klub legjobbjaiból piaci értékek alapján kiállított - az Atletico Madridos Falcaóval kiegészített - álomtizenegy értéke 612 millió euró. A Premier League-ben azonban a Primera Divisiónnal ellentétben nincsenek súlyos anyagi gondokkal küzdő klubok, mivel a gigantikus mértékű televíziós jogdíjakat közel egyenlő arányban osztják fel. Az angol élvonal sokkal stabilabb anyagi helyzetben van, így hosszú távon szakmailag is a spanyol elé kerülhet.
Az angol Premier League-ben egy hasonló módon kiválasztott kezdőcsapat 428,5 millió eurót ér, ez a világon a második legmagasabb érték. Az 1-4-2-3-1 rendszerben összeállított csapat a következő: Cech - Valencia, Vidic, Kompany, Bale - Ramires, Touré - Silva, Rooney, Van Persie - Kun Agüero. Az összeállításban Valencia helye furcsának tűnik, mivel klubjában jobb oldali középpályást, jobbszélsőt játszik, de a piaci értékek felülírták az összeállítást.
A kezdő tizenegybe mindössze egy angol játékost fért be, Wayne Rooney, igaz ő az egész angol liga legértékesebb játékosa (65 millió euró). A Premier League-ben a következő legértékesebbnek tartott angol nemzetiségű játékos Ashley Young (Manchester United) 27 millió euróval. Baloldali támadó középpályásként azonban Van Persie és Juan Mata (Chelsea, 38 millió euró) is megelőzte a posztján.
A legértékesebb csapatba így túlnyomórészt az amúgy is a ligát uraló légiósok kerültek. Az álomtizenegyben van cseh (Cech), ecuadori (Valencia), belga (Kompany), szerb (Vidic), walesi (Bale), elefántcsontparti (Touré), brazil (Ramires), spanyol (Silva), holland (Van Persie) és argentin (Agüero) is.
A csapatba főként a két manchesteri klubtól kerültek be a játékosok. A bajnoki címvédő Manchester Cityt négyen képviselik (Kompany, Toure, Silva, Agüero). A katari kézben lévő klub néhány év alatt az angol élvonal legértékesebb (498,2 millió euró) játékoskeretét vásárolta össze, amely a világon a Barcelona és a Real Madrid mögött is harmadik legmagasabb összeget éri. A világ a 10 legértékesebb játékoskerete közül egyébként öt angol klub van (Manchester City a 3., Manchester United a 4., a Chelsea a 6., az Arsenal a 9., a Tottenham a 10. a glóbuszon). A bajnoki címről tavaly csak az utolsó másodpercekben lemaradó Manchester Unitedből szintén négyen vannak a csapatban (Valencia, Vidic, Rooney, Van Persie). A Paris Saint Germain után a legutóbbi átigazolási szezonban a legtöbbet, 101,3 millió eurót költő Chelsea-t ketten képviselik (Cech, Ramires). A Tottenham egy játékost (Bale) delegált a csapatba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.