A Die Welt című lap által ismertetett tanulmány szerint egyetlen más európai államban sincs akkora különbség a nők és a férfiak jövedelme között, mint Németországban. A lap az OECD adatait ismertette, amelyek szerint ez a különbség 21,6 százalék a teljes munkaidőben dolgozó nők hátrányára. Ugyancsak az OECD szerint száz igazgatósági posztra Németországban alig négy nő jut, míg az OECD átlag a felügyelő bizottságoknál 10 százalék.
Átlagon felüli a különbség a Stepstone bértanulmánya szerint bizonyos német ágazatokban. Például a marketing és az értékesítés területén a felső fokú végzettségű nők – a különjuttatásokat is beleértve – évente 44.000 eurót keresnek, a férfiak viszont 66.000 eurót, vagyis 20.0000 euróval többet.
A pénzügyek és a kontrolling területén az egyetemi végzettséggel rendelkező női szakemberek és menedzserek évente 52.000 eurót keresnek, a férfiak 70.000 eurót. A legmagasabb bérszinteket az egészségügyben mérték. A szakmában tapasztalattal bíró orvosok átlagos évi fizetése eléri a 89.000 eurót. Aki orvosi szakon végez, évi átlag 68.903 eurós jövedelemmel számolhat. Utána a jogászok következnek 60.792 euróval. A harmadik helyen a mérnökök szerepelnek évi átlag 59 ezer eurós fizetéssel.
A Die Welt által ismertetett tanulmány ugyanakkor idézte Sebastian Dettmerst, a Stepstone Deutschland ügyvezetőjét, aki szerint minél nagyobb a vállalat, annál nagyobb a fizetés. A jövedelmet természetesen a lakóhely is meghatározza. A szakembereknek és menedzsereknek Hessen tartományban adják a legmagasabb fizetést, az éves átlag 53.000 euró, a lista végén a kelet-németországi Szászország szerepel, ahol az éves átlag 34.712 euró.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.