Az NHLPA ügyvezető igazgatója a tárgyalások után optimistán nyilatkozott, hogy meg tudnak majd egyezni. Donald Fehr azt azonban elismerte, hogy ez a probléma nem a közeljövőben fog megoldódni. Elmondása szerint a lényeges kérdésekben mindkét fél engedett a tárgyalások során. Később azonban azt kellett bejelentenie, hogy az új, nyolc évre szóló kollektív szerződésnek a tervezetéről végül nem sikerült megegyezni a klubtulajdonosokkal.
Gary Bettman, az NHL biztosa érthetetlennek nevezte Fehr az álláspontok közeledéséről szóló mondatait. Szerinte ugyanis az NHL hat klubtulajdonosa és a játékosok 18 képviselőjének elképzelései végig nagyon távol álltak egymástól.
A felek a liga 3.3 milliárd dolláros bevételének elosztásáról vitáznak hetek óta. A játékosok korábban visszautasították a klubtulajdonosok ajánlatát, mely szerint a bevételeket fele-fele arányban osztották volna el. A tulajdonosok ugyanis sokallják a jégkorongozóknak járó jelenlegi 57 százalékos részesedést. A tárgyalások elején az 50 százalék helyett egyébként 43-47 százalékot javasoltak a játékosoknak. A liga az elmúlt időszakban 200 millió dolláros veszteséget könyvelt el. Legutóbb a 2004–2005-ös szezon maradt el teljesen, amikor szintén nem tudtak megegyezni a bértárgyalásokon tíz hónap után sem. Így kerülhetett akkor a Ferencvárosba az NHL-ből Jason Strudwick és Rob Niedermayer.
Most már csak arra van remény, hogy egy csonka idény talán elindulhat januárban az október 11-i rajt helyett. A liga és a szakszervezet abban megegyezett, hogy a elfogadják egymás közötti közvetítőként George Cohent, aki az elmúlt években az NFL és az NBA hasonló gyökerű tárgyalásain is segédkezett. Tavaly nyáron ugyanis az amerikaifutballisták és a kosarasok sem tudtak egyezségre jutni a klubokkal a bevételek elosztását is tartalmazó kollektív szerződésről. Csonka szezonokkal ugyan, végül az NFL-ben és az NBA-ben is 10 évre megegyeztek a felek.
Korábban már december 14-ig törölték az észak-amerikai jégkorongligában az összes mérkőzést, így már 422 mérkőzés, azaz a csapatonként 82 találkozóból álló alapszakasz több mint egyharmada (34,3 százalék) marad el. Nem tartják meg a 2013-as All Star-hétvégét, sem a január elsejére tervezett Winter Classicot sem.
A harminc NHL csapat szeptemberben kezdte volna meg a felkészülést. A liga működését szabályozó kollektív szerződés szeptember 15-én lejárt. A tulajdonosok a megegyezés hiánya miatt kizárták a mintegy 900 játékost (lock-out), akik így nem edzhetnek a létesítményekben. A lock-out alatt az NHL-ből már mintegy 160 játékos ment el európai bajnokságba játszani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.