Orbán Viktor felszólalásával indul a parlamenti év. A terv szerint a miniszterelnök napirend előtt értékelheti az évet és tekinthet előre 2013-ra.
Orbán felszólalása, a reakciók és a többi napirend előtti beszéd után rögtön következhet az év első fontosabb törvényjavaslata: az új év negyvenharmadik napján máris átírhatják a költségvetést. A hétfői ülésnap elején szavaznának arról, hogy kivételes sürgős tárgyalásban nyomják át a döntést. Ebben az esetben a képviselőknek három órájuk maradna arra, hogy rohammunkában megírják a módosító javaslatokat. A törvényjavaslat az E.On megvásárlására biztosítana lehetőséget az államnak. A vételár 875 millió eurónak megfelelő forint, valamint további maximum 90 milliárd forint lehet.
Az interpellációk, azonnali kérdések és kérdések órái után elsőként az új Polgári Törvénykönyvet fogadhatják el - a tavalyról áthozott javaslatnak már a záróvitáját és a zárószavazását is megtartják. A legtöbb vita e körül eddig az élettársi kapcsolat szabályozásáról szólt, de jelentősen megváltozik a cégjog is az új Ptk-val. A korlátolt felelősségű társaságoknál a tagokra bízzák, hogy milyen széles hatáskört telepítenek e testülethez, a taggyűlés és az ügyvezető közé. Ez a regionális és multinacionális cégek számára lehet fontos, mert nagy szabadságot ad a cégcsoport helyi és külföldi vezetése közötti döntési jogosítványok elosztásában. Ezen kívül a zártkörű részvénytársaságok esetében eltörlik a pénzügyi segítségnyújtás tilalmát.
Eddig csupán egy kormánypárti zárószavazás előtti módosító javaslatot adtak be. A törvény szerint ha egy részvénytársaság közgyűlése határozatképtelen, aznapra nem lehetne összehívni újra. (Sok cég azért élt ezzel a lehetőséggel, mert ha az első közgyűlésen nem jelentek meg elegen, negyedóra-félóra múlva az újra összehívott közgyűlésen már elég volt egy részvényes is a döntésképességhez.) A KDNP-s Aradszki András most kivenné azt a passzust a nyilvánosan működő részvénytársaságok esetében.
A nap egyetlen, törvényről szóló szavazása a Ptk-é lesz, de nem áll le az élet később sem. Előbb az MSZP kért döntést arról, szabályosan járt-e el Kövér László, amikor a házelnöki székből demagógnak nevezte az egyik szocialista felszólalást, majd két nemzetközi szerződés vitája után a trafiktörvényről kezdődik meg az általános vita. A kormány azt javasolja, hogy szeszes italt, energiaitalt, kávét, ásványvizet, üdítőitalt, valamint újságot is árulhatnának, és akár már májusban megkezdhetnék az árusítást a nemzeti dohányboltok. Ezek után a múltba tekintés részeként a kis- és középvállalkozások 2009-2010-es helyzetéről szóló bizottsági jelentést tekintik át - majd utolsó napirendi pontként jöhet a költségvetés egyelőre ismeretlen átírása.
Kedden első napirendi pontként már meg is szavazhatják a hétfőn megvitatott büdzsémódosítást. Utána általános viták sorozatával folytatódik a nap.
Elsőként az önkormányzati törvényről lesz szó: Navracsics Tibor azt kezdeményezi, hogy a kormányhivatalok is összehívhassanak közgyűlést bármelyik városi önkormányzatnál. Az ülés összehívása során a kormányhivatal eltérhet a helyi önkormányzat, illetve a társulás szervezeti és működési szabályzatában meghatározott szabályoktól. Utána kerül napirendre Matolcsy György indítványa arról, hogy miképp lehetne megakadályozni a lánctartozások kialakulását az építőiparban.
Szintén a keddi napirenden szerepelnek az igazságügyi jogviszonyokban meglévő felső korhatárokkal kapcsolatos törvénymódosítások, a szellemi tulajdonjogról, valamint a bevándorlókról szóló törvények. A nap végén ismét visszatekintenek a képviselők: az atomenergia 2009 és 2011 közti felhasználásáról szóló jelentést vitatják meg. A hetet pedig a már egy nappal korábban megkezdett trafiktörvény-javaslat részletes vitájával zárják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.