A devizahitelesek szerződéseinek jogi megítélésével kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban, amelyek közül az egyik legsúlyosabb az, hogy a Kúria 2013. július 4-ei elhíresült döntése az adósok és a bankok „csatájában” akárkinek is a győzelmét hozta volna – állítja Tolnai Zsolt, a Réti, Antall és Társai PwC Legal együttműködő ügyvédje.
Ez az ítélet egy konkrét hitelszerződésről szóló perben született, amelynek jogilag nem is lehetett olyan kimenetele, hogy a devizahitelesek mindannyian mentesülnek a teljes törlesztés, vagy akár csak az árfolyamrés terhei alól. Ugyanígy azt sem eredményezhette volna, hogy onnantól a bankok hitelszerződései egytől egyig jogszerűek.
A modern igazságszolgáltatás jogszolgáltató – és nem „igazságot” tevő – jellege, a szigorú precedensjog hiánya, a hitelszerződések tartalmának ezernyi változata, illetve a devizahitelezés alatt is gyakran változó jogi környezet folytán csak a devizahitelek egy szűkebb része kapcsán lett valamelyest tisztább a jogi helyzet. A felfokozott közhangulatban azonban a jogi részletek könnyen elsikkadnak, aminek egyenes következménye lehet az, hogy győztest hirdetnek ott, hol csata sem volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.