Az ellenzéki tömörülés az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: olyan munkaidő-számítási rendszert kényszerítenek a pedagógusokra, amely kiszolgáltatottá és még inkább kizsigerelhetővé teszi őket.
Mint fogalmaztak, a "mézesmadzagként beígért bérrendezés" helyett a kormány megpróbálja egymás ellen fordítani a pedagógustársadalom tagjait, ráadásul kötelezővé teszi számukra azt, ami korábban pluszmunkának számított. A tanárok így az elmúlt három év legnagyobb vesztesei közé tartoznak, "a minden hozzáértést nélkülöző" oktatáspolitika pedig megbukott - jelentette ki a Bajnai Gordon vezette Együtt-PM szövetség, amely szerint ezért az új tanév már nem kezdődhet Hoffmann Rózsával és Balog Zoltánnal.
A Fidesz szerint ha Bajnain múlik, se béremelésük, se állásuk sincs a pedagógusoknak. "Idén szeptemberben a pedagógusok hosszú évek után úgy kezdhetik meg végre a tanévet, hogy tudják 60 százalékos béremelési program részesei lesznek. A béremelés több mint felét már szeptembertől, a többi részét a következő három évben kapják meg. Mind a kezdő, mind a régebben tanító pedagógusok fizetése nő, akár nettó 30-90 ezer forinttal" - közölte a kormánypárt.
Hozzátették: előmenetelük és fizetésemelésük mostantól kiszámítható, világos szabályok szerint történik, szemben a Gyurcsány-Bajnai-korszakkal, amikor a pedagógus pálya egyenlő volt a totális létbizonytalansággal, az elszegényedéssel. Pedagógusok tízezreit tették utcára, fizetésük vásárlóereje évről-évre csökkent. Ha Bajnai Gordonon múlna, a mostani 60 százalékos pedagógusbéremelés is veszélyben lenne, mert ő - ahogy többször elmondta - elegendőnek tartaná ennek a negyedét is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.