Az Egyesült Államok "hasznos lépésnek" nevezte Putyin kezdeményezését, ám ugyanakkor "konstruktív szerepvállalást" is sürgetett a helyzet megnyugtatására.
Az amerikai külügyminisztérium szóvivője, Jen Psaki kijelentette: "többet kell hogy lássunk Putyin elnöktől annál, hogy a népszavazás halasztását sürgeti." Példaként nevezte az ukrajnai demokratikus folyamatok erőteljesebb támogatását. A washingtoni Fehér Ház helyettes szóvivője, Josh Earnhest pedig azt kérte, hogy a népszavazást ne elhalasszák, hanem mondjanak is le róla. Ez törvényellenes - hangoztatta. Washington azt kívánja, hogy az oroszok "konstruktív szerepet" vállaljanak az ukrajnai helyzet csillapítása érdekében.
Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke üdvözölte Putyin megnyilatkozását. "Ki kell használnunk még az ilyen kis jelzést is a feszültség enyhítésére" - fogalmazott. A német kormány oroszországi ügyekkel foglalkozó megbizottja, Gernot Erler szintén pozitívan értékelte Putyin kezdeményezését. "Világos jelzés ez arra nézve, hogy orosz részről pártolják a tárgyalásos megoldást" - mondta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.