A támogatott témák széles kutatási területet ölelnek fel: az intelligens anyagok fejlesztésétől a rosszindulatú daganatos betegek túlélési esélyeinek előrejelzésén át a középkori európai Magyarország-kép meghatározásáig.
Az MTA májusban leköszönt elnöke, Pálinkás József által 2009-ben elindított Lendület program célja, hogy itthon tartsa, illetve hazahívja a legkiválóbb fiatal kutatókat. A mostani pályázat 18 nyertese közül nyolcan külföldről térnek haza, de mindegyikük rangos külföldi és hazai szellemi műhelyeiben gyarapította tudását. A két legfiatalabb új lendületes kutatócsoport-vezető még nincsen harmincéves. A program öt évvel ezelőtt 213 millió forint támogatással indult, 2013-ban már 2 milliárd 890 ezer forint jutott rá. Az új Lendület-kutatócsoportok támogatására 2014-ben 800 millió forint áll rendelkezésre.
A mostani, 82 pályázóból kiválasztott nyertesekkel együtt összesen 97, világszínvonalú eredményeket ígérő hazai kutatócsoport létrejöttét és működését támogatták. A nyertes pályázók eredményeit és támogatásuk feltételeit az ötéves program ideje alatt is folyamatosan, szigorú és következetes szempontrendszer alapján értékelik. Ennek eredményeként kapják meg a kutatócsoportok a kiváló, jó és megfelelő minősítést. Az értékelés alapján dönthető el, hogy az akadémiai kutatóintézet-hálózatban működő kutatócsoportoknak biztosított forrás beépül-e a befogadó intézmény költségvetésébe. Aki nem éri el a megfelelő minősítést, az MTA megvonja a támogatást. Az egyetemeken az ötödik év végén a Lendület kutatócsoport akadémiai támogatása az értékeléstől függetlenül megszűnik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.