A legnagyobb kérdés, hogy Jekatyerinburggal mi lesz. Az ottani stadiont ugyanis műemléknek nyilvánították, a felújítása nem csak iszonyú drága lenne, de az engedélyezési procedúra is elhúzódhat. Átlagosan 15 milliárd rubelt (100 milliárd forintot) szánnának a szervezők egy-egy létesítmény felépítésére, vagy teljes felújítására, és az infrastruktúra kialakítására, ebből az összegből a jekatyerinburgi munka nem jönne ki.
Kalinyingrádban hasonló a helyzet, a vb szervező bizottságához érkezett szakértői jelentés szerint ott sem lehet 15 milliárdból stadiont építeni. Volgográdban nem csak a stadionépítés kerülne sokba, hanem rengeteg pénzt vinne el a szállodaépítési program mellett a közlekedés fejlesztése. Ráadásul a repülőtér naponta csupán 15 gép indítására-fogadására alkalmas, vagyis azt is bővíteni kellene.
A lenta.ru orosz hírügynőkség a hírről kormányzati forrásokra hivatkozva számolt be, megemlítve: végleges döntés nem született arról, hogy az eredetileg 12 stadionos projektet szűkítik-e. Nem rég viszont a sportminiszter azt jelentette be, hogy már most késésben vannak a programmal, az előkészületi munkák után, az év végéig mindenképp hozzá kell látni az összes helyszínen a munkához.
Oroszország 2010-ben nyerte el a rendezés jogát, akkor még 10 milliárd dollárra tették a költségeket. Ma már több mint 20 milliárd dollárt emlegetnek. Dmitrij Medvegyev miniszterelnök szerint ebből minimum 13 milliárdot a központi költségvetésből kell fedezni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.