Steffen Seibert kormányszóvivő berlini tájékoztatóján azt mondta, hogy a kancellár tiszteletben tartja a demokratikus döntéseket, és ebből a tiszteletből fakadóan nem is értékeli azokat, ez pedig "ma is érvényes". Hozzátette, hogy Németország és Nagy-Britannia együttműködése a jövőben is "szoros és partneri lesz, éppen úgy, mint eddig".
Frank-Walter Steinmeier külügyminiszter közleményt adott ki, amelyben kifejezte nagyrabecsülését Nagy-Britannia "példamutató demokratikus kultúrája" iránt, és hangsúlyozta, hogy a népszavazás eredménye világos, egyértelmű üzenetet hordoz, azt jelzi, hogy "az emberek erős Skóciát akarnak egy erős Nagy-Britanniában".
Ez a döntés "jó Skóciának, jó Nagy-Britanniának és jó Európának is" - emelte ki a német diplomácia vezetője. A csütörtöki népszavazáson arról kellett dönteni, hogy Skócia az Egyesült Királyság része maradjon-e vagy függetlenné váljon. A választók 55 százaléka az elszakadása ellen, 45 százaléka pedig a függetlenségre szavazott, az elszakadás ellenzői így jelentős, és a vártnál nagyobb többséget értek el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.