Németh Bettína körjegyzőségi aljegyző az MTI érdeklődésére elmondta: nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak, ezért érvénytelen az a lemondó nyilatkozat, amit a megválasztott polgármester a jegyzőnek adott át néhány nappal az önkormányzati választás után.
Hozzátette: a polgármesternek a képviselő-testület előtt kellett volna bejelentenie lemondását, de a testület akkor még nem alakult meg.
Az alig több mint kétszáz lakosú községben hétfőn tartotta alakuló ülését az önkormányzat, ahol a négy megválasztott képviselő - valamennyien függetlenek - és a polgármester is letették az esküt, átvették megbízólevelüket, ezután pedig alpolgármestert is választottak, Toldi Tímea személyében.
Gőcze Zsanett az alakuló ülésen nem jelezte lemondási szándékát, így ő Borgáta hivatalba lépett polgármestere.
Időközben Komlósi Tamás, aki szintén független jelöltként indult a községben lezajlott polgármester-választáson - miután a Győri Ítélőtábla is elutasította fellebbezését és jogerőssé vált a választási eredmény - alkotmányjogi panasszal élt, de ennek nincs halasztó hatálya az önkormányzati testület megalakulására nézve.
Komlósi Tamás szerint a választási szabályok kijátszásával olyanok vették kezükbe a község irányítását, akik korábban nem voltak állandó bejelentett borgátai lakosok, a fürdőjéről ismert településen csupán nyaralóingatlannal rendelkeznek, nem élnek életvitelszerűen a faluban.
Borgátán október 12-én a 183 választásra jogosult polgár közül 147-en éltek választójogukkal, 96-an szavaztak közülük Gőcze Zsanettre, míg ellenfele, Komlósi Tamás 51 szavazatot kapott. Gőcze Zsanett korábban a megyei napilapnak adott szűkszavú nyilatkozatában a választás eredményével kapcsolatban csupán annyit jegyzett meg: a megválasztott képviselők nagy része a falu lakói számára sajnos ismeretlen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.