BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tállai: többet kell dolgozni ugyanannyi pénzért

Egynapos munkahetet tartanak a parlamentben: a múlt heti négynapos ülés után ezen a héten csak hétfőn ülnek össze a képviselők. Az egyetlen napirendi pontként azonnali kérdéseket tárgyalnak, addig is a brókerbotrány és a vasárnapi zárva tartás volt a központi téma.

A mai egyetlen napirendi pont a parlament ülésén az azonnali kérdések két órája - így felértékelődnek a napirend előtti felszólalások. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője a bankok és brókerek elszámoltatásáról tett bejelentést. Ha a bankok elszámoltatása megtörtént, akkor el kell számoltatni a brókereket is - mondta. Olyan törvényjavaslatot adnak be, amely első körben zárolja az érintett brókercégek vagyonát. A cégek vezetői, valamint könyvvizsgálói a saját vagyonukkal is felelnek, ebből kártalanítanák az ügyfeleket. Tilos lesz a vagyonkimentés is, vagyis minden olyan szerződés, amellyel a brókercégek vezetői átíratnák a vagyonukat másra, automatikusan semmis lesz. A javaslat, amelyet rendkívüli sürgősséggel fogadhatnak el a jövő héten, visszamenőlegesen is érvényes lesz - jelentette be Rogán.

Az MSZP-s Lukács Zoltán a vasárnapi zárvatartással foglalkozott, ő arról beszélt, hogy "minden vasárnap bukik a Fidesz". Válaszában L. Simon László arról beszélt, hogy "bizonyára vannak emberek, akik nem örülnek annak, hogy vasárnap zárva vannak a boltok, de a többség egyetért ezzel, és örül annak, hogy vasárnap vásárlás helyett értelmes programmal, a családdal töltheti az idejét".

Az LMP-s Schiffer András a Malévet választotta napirend előttije témájául - ő azt fejtegette, hogy ez egy közös MSZP-Fidesz-bukás volt, Fónagy János államtitkár pedig azt magyarázta, hogy miért az MSZP és az SZDSZ a felelős.

Szintén MSZP-Fidesz-bukásról beszélt Vona Gábor napirend előtt: ő azzal nyitott, hogy a Jobbik az egyetlen párt, amely nem érintett a brókerbotrányban. Tállai András államtitkár azt felelte erre: lehet, hogy a brókerbotrányban nem érintett a Jobbik, érintett viszont kémvádban és hazaárulásban.

A kérdéseket a szocialista Szabó Sándor kezdte azzal: miért kell törvényi felhatalmazás nélkül, erővel átnevezni a szegedi Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumot. Kikényszeríteni egy ilyen névváltoztatást semmi másról nem szól, mint erőfitogtatásról - mondta. Rétvári Bence a konkrét kérdésre nem válaszolt, helyette hosszan sorolta a példákat, hogy hol máshol nevezték át a korábbi Ságvári Endre utcákat és iskolákat.

Megkérdezték a kormányt arról is, hogy készült-e hatástanulmány a vasárnapi zárva tartásról. Tállai András azt felelte: "a kormánynak nem volt kötelessége és felelőssége, azonban természetesen mielőtt a kormány támogatta a kezdeményezést, minden szempontot figyelembe vett". Az államtitkár szerint "az volt a cél, hogy hétköznap többet kell dolgozni, és nem fog növekedni a jövedelme, de vasárnap nem kell dolgozni". Tállai azt is hozzátette: így gondolja ezt a több tízezer családanya, "én beszéltem eggyel, azt mondta, nagyon örül annak, hogy vasárnap nem kell dolgoznia".

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.