A vonatkozó orosz törvényekhez szentpétervári közgyűlési képviselők készítettek módosítási javaslatokat. Szerintük azt, aki több mint fél éve nem dolgozik, holott volna számára megfelelő munka, egy évig javító-nevelő munkára kell kötelezni.
A szentpétervári politikusok kezdeményezése szerint rögzíteni kellene az orosz alkotmányban, hogy a munka nemcsak állampolgári jog, hanem kötelesség is. A kötelezettség alól ugyanakkor mentesülnének például a 18 év alattiak, a fogyatékkal élők, a fogyatékos gyermekek szülei, és azok a nők, akik 14 év alatti gyermekeket nevelnek.
Munkakerülőknek számítanának viszont a bejelentés nélkül, feketén dolgozók. Az orosz duma munkaügyi és szociális ügyekkel foglalkozó bizottságában megerősítették, hogy a kezdeményezés az állami adóbevételek növelését célozza.
Olga Gologyec miniszterelnök-helyettes adatai szerint Oroszországban 48 millió embernek van hivatalosan munkája, 20 milliót foglalkoztatnak a különböző munkahelyeken "megfelelő regisztráció nélkül" és 18 millió munkaképes korú embernek nincs munkája - írta az Izvesztyija.
Jekatyerina Szamrailova, a Munkaügyi és Szociális Akadémia tanszékvezetője a lapnak ugyanakkor azt mondta, hogy nincs helye az orosz társadalomban a munkakerülés kategóriája újbóli bevezetésének, minthogy az országban nem szabályozott a munkaerőpiac.
Az orosz szakember emlékeztetett, hogy míg a volt Szovjetunióban minden állampolgárnak biztosították a munkát, még ha mesterségesen hozták is létre a munkahelyeket, Oroszországban az állam nem vállal felelősséget a lakosság foglalkoztatásáért. Az oroszországi állások száma pedig nem haladja meg a munkanélküliek és a feketén foglalkoztatottak számát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.