Kifejtette: a városvezetés "mindig is vallotta, hogy a hétköznapi, normális életvitel (...) alapja az, hogy nyugodt, és biztonságos városban éljenek gyermekeink, szüleink, nagyszüleink; 2010-től mindent igyekeztünk megtenni, hogy Miskolc közbiztonsági rendjét először helyreállítsuk, aztán megtartsuk, s most eljött annak az ideje, hogy tovább szilárdítsuk".
A személyi riasztók segítenek abban, hogy a bajba került idősek azonnal értesíteni tudják környezetüket - közölte Kriza Ákos. Hozzátette: a támadót ez a berendezés elriasztja, a környezet figyelmét felhívja a veszélyhelyzetre, a riasztó ék pedig a betörések esetén nyújt védelmet.
Összességében 34 ezer személyi riasztót és több mint 11 ezer ajtóéket adnak át a nyugdíjasoknak, ennek költsége csaknem 23 millió forint. "Véleményünk az, hogy megéri a befektetés, hiszen minden egyes bűncselekmény megakadályozása potenciálisan egy emberélet megóvását jelenti, nem mellesleg a polgárok anyagi biztonságát is óvjuk" - mondta a polgármester.
Kriza Ákos kitért arra is, hogy az önkormányzat a városrendészek számát öt év alatt megháromszorozta, a rendőri járőrözést a városban megerősítették, új, a köztereket megfigyelő kamerarendszert építettek ki, amit további 500-600 kamerával bővítenek a következő években.
Miskolc közbiztonságának javulásáról szólva a polgármester egyebek mellett azt mondta: míg 2007-ben 175, tavaly 75 rablás volt Miskolcon, ugyanakkor hozzátette: "a "számok nem nyugtatnak meg, ha mi magunk nem érezzük azt, hogy Miskolc valóban biztonságos város, vagyis biztonságos otthonunk".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.