BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Kubatov legyőzte Kósát" - így változnak a meccsre járás szabályai

Átírják a sportrendezvények szervezésének szabályait - részben új rendszer jön a szurkolók életében. Firtl Mátyás a Honvédelmi és Rendészeti Bizottság nevében úgy vezette fel a Parlamentben a sporttörvényről szóló javaslatot: a cél az, hogy békés, biztonságos, család- és gyerekbarát környezet legyen a stadionokban, könnyebb legyen jegyet venni. A mostani szabályozás nem nézőbarát, emiatt racionalizálni kell azt - mondta. A bizottsági ülésre meghívták több szurkolói csoport képviselőit is, akik elmondták, milyen problémáik vannak a mostani beléptetéssel - emelte ki.

A bizottság képviselője, ahogy Sávolt Szabó Tünde sportért felelős államtitkár is arról beszélt, hogy a szurkolók kéréseit teljesítik. Azt már nem tette hozzá egyikük sem, hogy pont a szurkolók egyik legfontosabb kérése nem valósul meg: a regisztrációt nem törlik el. A kiemelt kockázatú meccseknél kötelező marad, a normál kockázatúaknál nem. A szurkolói kártya sem lesz kötelező, de a hazai vagy a vendégcsapat is kérheti, hogy tegyék kötelezővé. Arról pedig egy minősítő bizottság dönt, hogy kiemelt lesz-e egy meccs. (Igaz, az államtitkár azt is megemlítette: fontos, hogy a futballklubok függetlenítsék magukat az állami támogatástól - ha ez megvalósulna, az talán még a regisztráció eltörlésénél is nagyobb meglepetés volna.) Egy szurkolóbarát rendelkezést valóban meghoznak: nem írhatják elő, hogy csak a klubok által utaztatott szurkolókat engedjék be meccsre.

Egy sok-sok éve elkövetett hibát próbálnak meg legalább részben korrigálni - így kommentálta az MSZP-s Varga László a terveket. "A magyar labdarúgás az ultrák, szurkolók nélkül nem lesz olyan, amilyennek szeretnénk látni" - mondta, és azt kérte, hogy a regisztrációt legalább bizonyos szektorokban ne tegyék kötelezővé. Szerinte az elmúlt években ahelyett, hogy néhány rendbontó dolgát megnehezítették volna, mára már nevetségessé tették a nézőszámokat. Gyakran baráti táborok találkozásánál volt indokolatlanul sok rendőr, máskor jóval több rendfenntartó volt kint a meccseken, mint mondjuk vendégszurkoló - sorolta. Azt sem rendezi a javaslat, hogy a Ferencvárosnál továbbra is ragaszkodnak a kötelező regisztrációhoz a hazai és a vendégmeccseikre is - tette hozzá. A vitában egyébként Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke nem vett részt. A KDNP-ből Firtl Mátyás azt válaszolta erre: a ferencvárosi szurkolóknak nincs bajuk a vénaszkennerrel, amit az is bizonyít, hogy a norvégok elleni meccsen teltház volt - annyit nem tett hozzá ehhez, hogy ennek semmi köze nincs a klubhoz, mert a válogatott meccsnél nem használtak vénaszkennert.

A jobbikos Szilágyi György azzal kezdte: legalább az MSZP-s képviselő felszólalása alatt meg tudott nyugodni, abban volt szakmaiság, a kormányoldal demagógiájával ellentétben. Szomorú, hogy a végleges törvényszövegből az látszik, hogy a szurkolókkal vezetett egyeztetést eddig pártoló Kósa Lajos alulmaradt Kubatov Gáborral szemben - fogalmazott. Az LMP-s Ikotity István is arról beszélt: a kormány nem gondolta át a korábbi lépéseit, ehhez képest ez a mostani lépés is csak kármentés.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.