A szükséges százezer aláírásnak több mint az ötszörösét gyűjtötték össze a britek, így a parlamentjükben tárgyalni kellett arról, hogy kitiltsák-e Donald Trumpot a szigetországból. A képviselők valószínűleg nem fogják kitiltani az amerikai republikánus elnökaspiránst - ez azonban nem jelentett akadály számukra abban, hogy ahogyan csak lehet, szidják Trumpot, politikai oldalaktól függetlenül.
Az aláírásgyűjtés azután indult meg, hogy Trump először beszélt arról: a muszlimokat nem szabad beengedni az Egyesült Államokba, az amerikai muszlimokat pedig megfigyelés alá kell helyezni. Jack Dromey, akit a Munkáspárt belügyminiszternek jelölne, ha hatalomra kerülnének, erről annyit mondott: ő pedig azt nem gondolja, hogy Trumpot a brit partoktól ezer mérföld távolságon belülre kéne engedni. A kormányzó Konzervatív Pártból több felszólaló is egyszerűen csak bolondnak nevezte Trumpot. Azonban ők úgy gondolják: a kitiltás mártírt csinálna belőle, és még tovább javítaná esélyeit a kampányban. (Trump a pártján belüli közvélemény-kutatásokat toronymagasan, mintegy 18 százalékpont előnnyel vezeti két héttel az első előválasztás előtt, a demokrata jelöltek közül viszont Hillary Clinton 3, Bernie Sanders 11 százalékponttal áll előtte a friss kutatások összesítései alapján.)
A brit képviselők végül abban találták meg az összhangot, amit a konzervatív Paul Scully mondott: "Több olyan ügyről hallottam, amikor embereket kitiltottak uszításért, gyűlöletbeszédért. Olyanról még nem hallottam, amikor valakit azért tiltanak ki, mert hülye, és nem vagyok biztos abban, hogy most kéne ezt elkezdenünk."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.