A Lánchíd közepén a magasban a tüntetők "Quaestor-gate - Nem hagyjuk!" feliratú molinóját feszítették ki ipari alpinisták - erre az időre a rendőrség lezárta a forgalom elől a hidat.
A tüntetés szónokai emlékeztettek rá, hogy egy éve "dőlt be" a Quaestor Értékpapír Zrt. Közölték: azért demonstrálnak, mert 32 ezer károsult és családjuk "jogsértő, méltatlan" helyzetére akarják felhívni a figyelmet. A nyomozás nem tudta megállapítani, hová tűnt a Quaestor-vagyon és milyen vagyonelemek vannak meg, milyen értékben. Ezért a károsultak még nem tudják, hogy elfogadják-e a hónap végén a kárrendezést vagy egyénileg küzdenek tovább az igazukért - hangzott el a demonstráción. A felszólalók követelték a kormánytól, tartsa be ígéreteit és térítse meg a kárukat.
A tüntetők egyebek mellett olyan táblákat tartottak a magasba, mint "Hol a 210 milliárd? Hol vannak a valódi felelősök?", "Mi nem átutazunk! Maradunk, és nem hagyjuk!", valamint "Elég volt a korrupcióból! Elég volt a lopásból!". A néhány száz emberből álló tömeg a beszédek közben azt skandálta: "Nem hagyjuk!", "Maffia!", "Tolvaj banda!".
Szakács László, az MSZP országgyűlési képviselője a demonstráció előtt tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: még mindig nem tudni, mi lett a Quaestor-ügyben eltűnt "220 milliárd" forint sorsa. Szavai szerint "egy Fideszhez közel álló brókercég" csődje után az ügyészség "ímmel-ámmal" nyomozott, a kártalanítás összege is igen csekély, a legfőbb kérdés tehát az, hogy "kinek lopták el" a pénzt. Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: az ügyészség feladata, hogy megkeresse a pénzt, és visszakapják a károsultak. Hozzátette: ha erre nem képesek, akkor Polt Péter legfőbb ügyésznek le kellene mondania.
A jegybank tavaly március 10-én függesztette fel részlegesen a Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét és felügyeleti biztost rendelt ki szabálytalanságok miatt. Előző este a Quaestor-csoport kötvénykibocsátó cége, a Quaestor Financial Hrurira Kft. öncsődöt jelentett. A jegybank vizsgálata szerint a Quaestor Értékpapír Zrt. mintegy 210 milliárdos vállalati kötvénykibocsátásából 150 milliárd fiktív volt. Az ügyben nyomozás indult, amelyben március végén három gyanúsítottat, köztük Tarsoly Csabát, a cégcsoport vezetőjét letartóztatták.
A Quaestor- és a Hungária-kötvényesek kárrendezését végző Kárrendezési Alap február 10-én azt közölte az MTI-vel, hogy a korábban beadott igényekkel együtt már több mint 32 ezer károsult kérelmét vette nyilvántartásba. A Kárrendezési Alap március 31-éig vizsgálja meg a kérelmek jogosságát és állapítja meg a kárrendezés összegét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.