A vizes vb megrendezésével kapcsolatos feladatokat irányító és lebonyolító cég közel ötmilliárd forinttal költ többet idén, 6 milliárdot 2016-ban, mint amekkora bevételre tesz szert. Ez Fónagy Jánosnak, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkárának képviselői kérdésre adott írásbeli válaszából derült ki, amelyből az is kiolvasható: a száz százalékban állami tulajdonú Bp2017 Világbajnokság Szervező és Lebonyolító Nonprofit Kft. legalább 6 milliárdból szállásolhatja el és étkeztetheti majd a nemzetközi vízilabda-szövetséget (FINA) és a vizes vb-n részt vevő sportolókat. Erre lehet ugyanis következtetni abból, hogy az idén e célra a szállodáknak 50 százalékos előlegként több mint 3 milliárdot fizetnek ki. Ez a cég legnagyobb kiadási tétele, ami ráadásul a pontos információk birtokában akár nagyobb mértékben változhat – figyelmeztetett az államtitkár. Ezzel szemben arra számít, hogy a szervező cég működési költsége – mely tartalmazza a társaság anyagköltségeit, személyi jellegű ráfordításait és az általa igénybe vett egyéb, nem részletezett szolgáltatásokat – nem éri el a tervezett, közel 1,4 milliárdos értéket.
Ugyancsak milliárdos tételt tesznek ki a vizes vb tervezési, előkészítési és engedélyeztetési költségei. Ez nagyrészt a versenyek majdani helyszínein megvalósítandó beruházásokra vonatkozik: a Dagály uszoda felépítésére, a margitszigeti Hajós Alfréd uszoda átalakítására, a Batthyány téri óriás ugrótorony felhúzására, valamint a Műjégpályán és Balatonfüreden elvégzendő munkálatokra. Emellett a hazai közvetítői rendszerre és az úgynevezett Market Streets területein, a Dagály uszodánál és a Margitszigeten lebonyolítandó vizes fesztiválra fordított kiadásokat is felöleli.
Bizonytalan, hogy mennyit kell kifizetnie a társaságnak július 1-jéig a televíziós tanácsadói szolgáltatásokért a FINA-nak. Ezt az összeget ugyanis a módosított rendezői szerződés 50 ezer dollárban rögzítette. Csakhogy a Fónagy által használt árfolyamnál a dollár már több mint tíz forinttal gyengébb, ez több mint félmilliós pluszkiadást jelenthet.
Reklámra, promócióra és kommunikációra közel félmilliárdot költ a Bp2017 Kft., ez Fónagy szerint magában foglalja az ősszel kezdődő hirdetési kampány számláját is. A vizes vb nyitó- és záróünnepségének költségei közül idén 55 millió terheli a szervezőket, e számból az következik, hogy a kiadások nagy része a jövő évben jelentkezik majd.
Enyhén pozitív mérleget érhet el a cég a vizes vb belépőjegyein. Miközben ugyanis 23,1 milliót vihet el a jegyek előállítása és azok várhatóan ősszel kezdődő értékesítése, utóbbiból 27,6 milliós bevételt remél. A legjelentősebb, több mint 600 milliós bevétel a szponzoroktól érkezhet. Az egyik legjelentősebb támogatóval, a Magyar Telekommal a kft. már aláírta a szándéknyilatkozatot, azt azonban Fónagy nem közölte, hogy a távközlési cég pontosan mennyivel száll be.
Bizonytalan tétel a bevételek között is szerepel, méghozzá az az 1,5 millió dollárban rögzített összeg, amelyet a FINA a Bp2017 Kft. által kifizetett jogdíjból engedményként visszafizet. Ez a zöldhasú erősödése miatt most 16 millióval többet jelent. Az engedmény egyébként összesen 5 millióra rúg, az ebből fennmaradó rész jövőre lehet esedékes.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.