Nem egyszer megtörtént már, hogy alig tucatnyi képviselő lézengett a parlamentben, ma azonban ez azt jelenti, hogy nem lehet ülést tartani. A napirend előtti felszólalásokat még elmondhatják a képviselők, de utána a napirend megszavazásához már nem lett meg a határozatképesség, így az ülés hamar véget is ér.
Így csak a napirend előtt beszéltek arról a képviselők, hogy mit kéne tenni a választójoggal. Elsőként az LMP-s Szél Bernadett beszélt arról: kettős mércét vezettek be a szavazati jog kapcsán, mert amíg a határon túli magyarok voksolhatnak levélben is, addig a kivándoroltak csak jókora utazás után, országonként egy-két helyen szavazhatnak. Szakács László az MSZP-ből pedig a februári NVI-s kopaszbalhéra emlékeztetett, miután a kormánypártból azt hallotta, hogy az ellenzék akarja ellehetetleníteni a népszavazást. A fideszes Halász János pedig arról beszélt, hogy "miért akarja ellehetetleníteni a Jobbik-MSZP összefogás a népszavazást". A jobbikos Szávay István azt emelte ki: hiába mondja a kormány azt, hogy egy meglévő rendszer szabályain nem érdemes változtatni, ennyi erővel azt is mondhatnák, hogy száz éve a nőknek nem volt választójoguk, kétszáz éve pedig nem volt választás sem.
Völner Pál államtitkár azt mondta a kritikákra: a szabályozás nem korlátozza az aktív választójogot, komoly átláthatósági okai vannak. Az államtitkár egészen a kékcédulás választásig eljutott a példáiban, szerinte a szigorú szabályok nélkül nyugodtan lehetne csalni a szavazáson. Azt is hozzátette, hogy a külföldre költöző magyarok nyugodtan kérhetnék, hogy a lakcímüket változtassák meg, majd ezután, ha Magyarországról már kijelentkeztek, kérhetnék a levélben szavazást, már határon túli magyarként.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.