Órák alatt átnyomták a parlamentben az újabb kaszinótörvényt: tegnap délután adták be az NGM javaslatát, ma délelőtt lezavarták a vitát, az ebédidőre pedig úgy vonulhattak el a képviselők, hogy már a szavazáson is túl voltak. Az új törvénnyel még durvábban lehet büntetni a tiltott online szerencsejátékok szervezőit - nem elég, hogy a NAV eddig korlátozott sikerrel próbálta blokkolni az oldalakat, most már a megnövelt bírság mellett a bankszámlákat is blokkolnák. A jogszabály emellett felhatalmazást ad a kaszinóüzemeltetőnek, hogy ne csak a lakcímnyilvántartóból kérhessen le adatokat, de az útlevelek és a jogosítványok adataihoz is hozzáférhessenek, a megfelelő adatokhoz (név, lakcím, születési hely és idő, valamint az okmány száma) akár elektronikus úton is.
A parlamentben ma ezen kívül egyetlen javaslatot fogadtak csak el - ezután október 19-e lesz a magyar-bolgár barátság napja -, de a délutáni vitákban több nagy jelentőségű ügy is a képviselők elé került. A legnagyobb vita a magyar-kanadai szabadkereskedelmi egyezségről folyt, elsősorban azért, mert a legtöbben ezt az EU és az USA közti egyezség főpróbájának tartják. A Fidesz hozzáállása rendkívül érdekes volt: konkrétan ugyanis nem mondták el, mit terveznek a megállapodással, mindössze az aláírásra kértek felhatalmazást, nem pedig az ezután következő ratifikálásra. Kósa Lajos azt mondta a vitában: figyelembe kell venni, hogy az EU vezető gazdasági térségei hogy állnak hozzá az ügyhöz, mert kockázatos volna, ha Magyarország akasztaná meg az EU hosszú távú kereskedelempolitikai terveit. Az MSZP-s Szakács László erre mondta azt: a kormánypárt most olyan visszafogott, mint amilyennek sok más uniós ügyben kellett volna lennie. A Jobbik és az LMP nem fogja támogatni az aláírást, az ő felszólalásaikban a konkrét ügy mellett globalizációellenes jelszavak tucatjait hallgathattuk meg.
Szóba kerültek ma az anyakönyvi eljárások is. A képviselők előtt lévő javaslat lehetővé tenné, hogy a ragadványneveket is bejegyezhessék, és azt a gyerekeknek is továbbadhassák. Téma volt az elektronikus ügyintézéssel kapcsolatos javaslat is: Pogácsás Tibor államtitkár úgy mutatta be a terveket, hogy a cél csak ott tenni kötelezővé a személyes jelenlétet az ügyintézésben, ahol az elengedhetetlen.
Ezek után belügyi témájú törvényekről tárgyaltak, most pedig a Habsburg Ottó Alapítvány létrehozása és finanszírozása volt a téma. A nap utolsó pontja a büntetések, kényszerintézkedések és a szabálysértési eljárás végrehajtásának törvénye.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.