A szokatlanul éles hangnemű, személyeskedő, kiélezett és megosztó amerikai elnökválasztási kampány az utolsó percig gőzerővel folyt, ám hétfőn inkább az ország keleti felére összpontosítottak a jelöltek. Az országos felmérések változatlanul a demokrata Hillary Clinton mérsékelt előnyét jelezték, aki három-öt százalékponttal előzi meg a republikánus Donald Trumpot. Az előrejelzésekből számított átlag azonban mindössze két százalékpontos fölényre utal. Ám azoknak harmada, mintegy 37 millió ember, akik várhatóan leadják voksukat, már élt az előszavazás lehetőségével, s ez valószínűleg Clintonnak kedvez, mert például a Trumpból kiábrándult latin-amerikai származású amerikai állampolgárok nagy tömegben járultak az „urnák” elé az utóbbi napokban, nem törődve azzal, hogy például Floridában másfél órát is várhattak, mire sorra kerültek. A kisebbségek, a nők, a fiatalok, a felsőfokú végzettségűek inkább Clinton mögé sorakoztak fel, míg Trump eleve a kékgalléros fehérek támogatását akarta megnyerni, s a globalizáció és a pénzügyi válság hatásai miatt érzett dühöt szerette volna kihasználni.
A piaci fejlemények alátámasztani látszanak a Financial Times által az amerikai kereskedelmi és vállalkozói érdekképviseleti szervezetek körében végzett felmérését, amely szerint Clinton az elfogadottabb jelölt, ám sem ő, sem Trump nem igazán népszerű, mert ez az első olyan választás a második világháború után, amikor mindkét jelölt a kereskedelmi liberalizáció ellen foglal állást. Trumpot ingatagsága, önfejűsége miatt ellenzik a vállalkozók, Clinton estében meg attól tartanak, hogy a demokraták Bernie Sanders fémjelezte balszárnyának a megnövekedett befolyása miatt a bankok és a nagyvállalatok a szabályozás kereszttüzébe kerülhetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.