Információink szerint a jövő hét elején már a pontos részleteket is nyilvánosságra hozzák a hónapokkal ezelőtt kiszivárgott kollégiumépítési és felújítási programmal kapcsolatban, amiről legutóbb a budapesti olimpia ingatlanfejlesztési hatásait boncolgató konferencián is szó esett Budapesten. Akkor és ott a PricewaterhouseCoopers magyarországi adószakértője hétezer új és felújított kollégiumi férőhelyet magában foglaló projektről beszélt, mint az olimpiai vendégek elhelyezésének egyik lehetőségéről a szállodahajók ideiglenes bevetése mellett. A hétezres bővítés talán elírás, talán nem, mindenesetre a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának tavalyi felmérése csak Budapesten 3350 hiányzó kollégiumi férőhelyről tanúskodik.
A kollégiumfejlesztési programmal kimondva vagy kimondatlanul, de partnerre találhatott a HÖOK az akkor az olimpia megrendezési jogával még csak kacérkodó kormányban. A beruházások valójában függetlenek az olimpiai pályázattól, még jó pont is, ha a pályázó város olyan fejlesztéseket hajt végre, amelyekre mindenképpen szüksége van, azoknak a sportesemények után is van létjogosultságuk. Nem kizárt, hogy valamelyik budapesti rozsdaövezet is kollégiumot kap, hiszen a még hiányzó közlekedési kapcsolatok kiépülése után azok bármelyikéből már gyorsan elérhetők lehetnek a legnagyobb felsőoktatási intézmények. A kollégiumi kérelmek többségét az ELTE (1317), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (873) és a Budapesti Corvinus Egyetem (580) utasítja el. A megoldás áráról igen különböző összegek láttak napvilágot az utóbbi hetekben, 100–200 milliárd forint között mozognak a becslések.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.