Sojgu szerint a minisztérium fő célkitűzése, hogy a jelenlegi szinten tartsa az ország katonai biztonságát, aminek legfontosabb feltétele az, hogy a személyi állomány képes legyen teljesíteni feladatait a jelenlegi körülmények között. Szavai szerint az általános rendeltetésű erők fontos szerepet játszanak majd a katonai biztonság fenntartásában.
A védelmi miniszter kijelentette, hogy az "elrettentés tényezőjének szerepe" idővel a nukleáris szférából a nem nukleárisba tevődhet át, ami valószínűleg csökkenteni fogja a nemzetközi feszültséget és erősíteni a bizalmat. Mint mondta, ezt elsősorban a nagy pontosságú fegyverek fejlesztésével lehet elérni.
"2021-re Oroszország nem nukleáris erőinek harcképessége a négyszeresére nő, ami teljes mértékben lehetővé teszi majd a nem nukleáris elrettentés feladatának ellátását" - hangoztatta a tárcavezető.
Hangsúlyozta, hogy a tárca számára vitathatatlan prioritás a hadászati nukleáris erő fejlesztése. Beszámolt arról, hogy a stratégiai rakétaerőt és a tengeri állomásoztatású "elrettentő erőt" fejlett rakétákkal szerelik fel, a nagy hatótávolságú bombázókat pedig korszerűsítik. 2021-re így a hadászati nukleáris erőknél 72 százalékra emelkedik majd a korszerű fegyverrendszerek aránya. Ez az arány az év végén 60, 2015-ben pedig 51 százalék volt.
Sojgu szerint az orosz légi és űrerő robotrepülőgép-megsemmisítő képessége másfélszeresére fog növekedni, és kiterjed a légi célpontokat befogó radarmezőre is. Az orosz haditengerészet manőverező robotrepülőgépekkel felszerelt többcélú hajókat és tengeralattjárókat kap.
Mint mondta, az orosz fegyveres erők szervezetét annak a lehetőségnek a figyelembevételével kell fejleszteni, hogy a nemzetközi helyzet romolhat. Felhívta a figyelmet a katonai, politikai és stratégiai helyzet folyamatos megfigyelésének fontosságára a gyors döntéshozatal biztosításának érdekében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.