Javulnak a munkaerő-piaci folyamatok szerte Európában, miután a gazdasági növekedés egyre inkább élénkül. Tavaly novemberben 9,8 százalékra csökkent a munkanélküliségi ráta az eurózónában az előző év azonos időszakában mért 10,5 százalékos szintről; a mostani 2009 nyara óta a legalacsonyabb szint.
A legalacsonyabb munkanélküliséget, 3,7 százalékost Csehországban mérték, a második legkisebb pedig Németországban volt, 4,1 százalékkal. A dobogó harmadik fokára Magyarország került 4,6 százalékos munkanélküliségi rátával, azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a közfoglalkoztatottak nélkül több mint duplája lenne hazánkban a munkanélküliség, ami már nemhogy a dobogóra nem lenne elég, de rosszabb teljesítmény, mint az EU-átlag. A legkedvezőtlenebb helyzetet továbbra is Görögországban (23,1 százalék) és Spanyolországban (19,2 százalék) mérték.
Az EU-ban 2,28 millió fiatalnak (25 év alattinak) nem volt munkája tavaly novemberben, ami 137 ezerrel alacsonyabb szám, mint 2015 azonos időszakában. Németország ebben a tekintetben is jól szerepel, 6,7 százalékos fiatalkori munkanélküliségi rátájával a legjobban teljesítő tagállam, és a sor legvégén lévőknél sincs meglepetés: Görögországban 46,1, Spanyolországban 44,4, Olaszországban pedig 39,6 százalékos arányt mértek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.