Gyengülni kezdett a font a hajnali kereskedésben, miután meg nem nevezett kormányzati forrásokra hivatkozva a Times of London azt írta, hogy a brit kormány beleegyezhet egy újabb skót függetlenségi referendum kiírásába. 2014-ben a skótok 55%-44% elutasították a függetlenséget - olvasható az Equilor hírlevelében. (Közben megkezdődött a harc azokért az uniós intézményekért is, amelyek most még Nagy-Britanniában székelnek.)
A hírek szerint Theresa May elfogadná az új népszavazás kiírását, de azzal a feltétellel, ha azt csak azután tartanák meg, ha az Egyesül Királyság elszakadása után történne az meg. Eközben a Lordok Házában megkezdődik a brexit-törvény részletes vitája. A délután négy óra körül kezdődő ülés során a szövegezést módosíthatják, ez némi késést okozna a folyamatban.
London számára a skót függetlenség feszegetése nem igazán kedvező kilátás, tekintve, hogy a brit kormánynak az unióból való kilépés anyagi részéről kell hamarosan tárgyalásokba bocsátkoznia. Jean-Claude Juncker uniós bizottsági elnök a belga parlamentben kedden kifejtette: Londonnak teljesítenie kell önként vállalt pénzügyi kötelezettségeit. A brit lapok emlékeztetnek rá, hogy Michel Barnier , aki a válást az EU részéről intézi, hatvanmilliárd eurós számlát tervez benyújtani Theresa May kormányfőnek, amikor Nagy-Britannia bejelenti kilépési szándékát, valamikor március második felében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.