Moratóriumot fogok hirdetni addig, amíg életbe lépnek azok az intézkedések, amelyekkel elérhetjük a 10 ezres (bevándorlási) kontingenst, ez a hosszabb időre szóló vízumok moratóriuma lesz, amely eltart majd néhány hétig és ez alatt fel tudjuk mérni, hol is tartunk - mondta Marine Le Pen az RTL rádiónak adott interjúban.
[caption id="" align="alignleft" width="600"] Kép: AFP[/caption]
Marine Le Pen a jelenlegi évi mintegy 200 ezer legálisan - elsősorban családegyesítéssel (90 ezer) és diákként (70 ezer) - érkező bevándorló számát 10 ezerre csökkentené. A turista vízumokat illetően nincs szó moratóriumról, és azon diákok esetében sem, akik a vízumuk meghosszabbítását fogják kérni a következő évre - hangsúlyozta Le Pen, aki elsősorban az általa jelentős számúnak tartott családegyesítési és a magánéleti okokból kért vízumok számát csökkentené. A jelölt elutasította azt a felvetést, hogy a családegyesítés felfüggesztése ellentétes lenne az Emberi Jogok Európai Bíróságának joggyakorlatával. Néhány hétig szükség lesz rá, hogy mérleget készítsünk, a valóság az, hogy a tömeges bevándorlás, a migrációs áradat nem kitaláció" - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Front elnöke. Szerinte a bevándorlás súlyos teher, nem szerencse, hanem tragédia.
Megválasztása esetén "behívná a tartalékos katonákat, miután azonnal visszaállítaná a határokat". Ez az elképzelés sem szerepel a 11 pontos elnökválasztási programban. A schengeni egyezmény felfüggesztése, 15 ezer új rendőri és csendőri állás létrehozása, valamint a dzsihadista gyanú miatt megfigyelt külföldiek azonnali kiutasítása is Marine Le Pen első és azonnali elnöki intézkedései között szerepel, ha államfőnek választják a franciák.
Francois Fillon konzervatív jelölt elutasította kedden a moratórium ötletét, de a bevándorlás szabályozását ő is elengedhetetlennek tartja. A bevándorlást szabályozni kell miután a gazdasági, szociális és lakhatási helyzetünk nem teszi lehetővé, hogy annyi embert fogadjunk, mint amennyi jönni szeretne hozzánk. Egy moratóriumnak semmi értelme. A diákokat fogadnunk kell. A külföldi orvosok nélkül nem működnének tovább a kórházaimnk - hangsúlyozta a jobboldali jelölt az Europe1 kereskedelmi rádióban. Szerinte egy olyan kvótarendszert kellene bevezetni, mint amelyet Kanada is működtet. Nem a bevándorlás fenyeget minket, hanem az értékeink és a történelmünk feladása. Ha büszkék vagyunk az identitásunkra, és megvédjük, akkor sokkal könnyebbebben integráljuk a külföldieket - mondta a konzervatív politikus.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.