65,6 millióan menekülnek háború, természeti katasztrófa vagy az éhezés elől a világban – jelenti az ENSZ. A rekordnak számító adat 2015-ben még háromszázezerrel kevesebb volt – derül ki a szervezet Menekültügyi Főbizottságának (UNHCR) közleményéből. Az ENSZ menekültügyi főbiztosa, Filippo Grandi az elképesztő számokra a BBC-nek úgy reagált:
Ez a szám a nemzetközi diplomácia szégyentelen kudarca. Úgy tűnik, a világ még mindig képtelen békét kötni. A válság megakadályozásában és kezelésében mégis a szolidaritásnak és az összefogásnak kell kiemelt szerephez jutnia.
Az ENSZ bízik benne, hogy a nagyszámú áttelepülések a gazdagabb országokat arra ösztönzik, hogy újragondolják a menekültek befogadását és több energiát fektessenek a béke és az újjáépítés megteremtésébe. A jelentés ugyanis a 65,6 millió ember közül 22,5 millióan menekültet, 2,8 millióan menedékkérőt és 40,3 millióan belső menekültet tart számon. Közel 10 milló embernek kellett elmenekülnie otthonából, ami a 2016-os adatokhoz képest – 12,4 millió- csökkenést jelent.
Az ENSZ jelentéséből kiderül, 12 millióan hagyták el Szíriát az évek óta zajló polgárháború miatt, de Afganisztánból és Dél-Szudánból is millióan vándoroltak el. Utóbbi esetében drasztikus, mintegy 64 százalékos emelkedést regisztráltak.
A legtöbb menekültet befogadó ország
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.