A japán egészségügyi tárca közlése szerint az ötvenes éveiben járó nő egy legyengült kóbor macskát akart állatorvoshoz vinni, amikor az állat megharapta őt.
Tíz nappal később halt meg, a vérvizsgálat kimutatta, hogy kullancscsípéssel terjedő, magas lázzal járó trombicitopénia (alacsony vérlemezkeszám) szindrómában (SFTS) szenvedett.
Mivel a nőn nem találták kullancscsípést, az orvosok úgy vélik, hogy a betegség csak a fertőzött macska harapása révén terjedhetett át a nőre.
Az SFTS egy viszonylag új fertőző betegség, amely Kínában, Dél-Koreában és Japánban ütötte fel a fejét.
A kullancs terjesztette vírus halálozási aránya akár 30 százalék, különösen az 50 év fölötti emberek esetében lehet súlyos a betegség. A japán sajtó szerint az SFTS először 2013-ban bukkant fel a szigetországban, és azóta 266 ember betegített meg. Közülük 57-en meghaltak. Valamennyi betegséget közvetlen kullancscsípés okozta. A szindróma kezelésére nincs hatékony gyógyszer.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.