BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A legnagyobb óramárkák, kortárs fotók az aukción

Első óra- és fotóaukcióját rendezte a BÁV október 31-én, az egymás után tartott árveréseken először a legnagyobb óramárkák, majd a magyar fotográfia színe-java vonult fel.

Első óra- és fotóaukcióját rendezte a BÁV október 31-én, az egymás után tartott árveréseken először a legnagyobb óramárkák, majd a magyar fotográfia színe-java vonult fel. Az elsődleges cél az új piaci területek felé történő nyitás volt, a cég mindkét területen hosszú távra tervez.

Az óraaukció 130 tétele közt luxusmodellek, igényes hétköznapi órák és gyűjtői darabok is voltak, a legkeresettebb márkának az Omega bizonyult. A Professional sorozat darabjaira licitáltak a legtöbben, ezek jellemzően 400-500 ezer forintért keltek el. Népszerűek voltak a Tag Heuer órák: a legendás Monaco Steve McQueen karóra 676 ezer, a Valory Real Madrid órája 307 ezerért kelt el. A Breitling férfi- és női modelljeire volt kereslet, a Windrider Lady modell háromszoros áron kelt el. Az aukció legmagasabb leütését is ez a márka hozta: a Bentley Flying modell, amely a svájci precizitást ötvözi az angol eleganciával, 3,19 millió forintos eladási árat ért el. Az IWC és a Corum Admiral több modellje is egymillió forint fölötti leütéseket hozott.

A sokszor befektetési célból vásárolt luxusmárkák közül az Audemars Piguet 2 millió, a Parmigiani Fleurier 1,84 millió, a Rolex Sea-Dwellere 2,8 millió forintért kelt el. A női óráknál a Chopard hódított, itt a legmagasabb eladási ár 922 ezer forint volt. Az aukció legnagyobb licitharcát egy különleges art deco női kvarcóra hozta a Frederique Constant-tól, a 102 briliánssal díszített darab 418 ezer forintért kelt el. A gyűjtői tételek között az A. Lange & Söhne arany zsebórája 984 ezer, a Patek Philippe frakkórája 1,1 millió forintot ért el.

A fotóaukcióra 83 magyar fotográfus kétszáz alkotása került. Az árverés anyagát szakmai zsűri állította össze, klasszikus fotósok és hazai kortársak is jelen voltak. Az utóbbiak közül a nemrég elhunyt Burger Barna képei voltak a legnépszerűbbek, Cseh Tamást indiánként ábrázoló híres képe 221 ezer forintért kelt el. Sikeresek voltak Módos Gábor művészi aktjai is, a legmagasabb árat – 270 ezer forintot – a Szépségek című fotóért adták. Tóth István Nehéz út című képe és Török László ikonikus fotója, A család egyaránt 393 ezres eladási árat ért el. Az egyik legfiatalabb alkotó, Gordon Eszter budapesti rakpartot ábrázoló képe 418 ezer forintot ért. A legnagyobb leütést a kortársak közt a külföldön is ismert, Yoko Onót is portrézó Tóth György Érzelmi állapot című képe érte el 676 ezer forinttal.

Ahogy az várható volt, az aukción a legnépszerűbbek a külföldön híressé vált klasszikus magyar fotográfusok voltak: Nicky Almásy épületfotói 200 ezer forint, Lucien Hervé alkotásai 200-300 ezer, Francis Haar fotói 300-400 ezer forint körüli áron keltek el. A nemrég 104 éves korában elhunyt világhírű Ata Kandó dél-amerikai indiánokról készült két fotójáért, s a világ legjobb gyerekfotósának tartott Suzanne Szász képeiért is 369 ezer forintot fizettek. André Kertész Kálvin tere 418 ezer, a From My Window című sorozat egyik darabja 676 ezer forintos eladási árat ért el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.