A bizottság bejelentését azután tette, hogy sajtóértesülések jelentek meg arról, hogy Észak-Korea hamarosan tengeralattjáróról indítható ballisztikus rakéta tesztelésére készül. Dél-Korea, Japán és az Egyesült Államok kétnaposra tervezett manőverének célja így az információ megosztás és a számítógép szimulálta rakéta észlelés-nyomonkövetés-elfogás gyakorlása a Koreai félsziget és Japán közötti vizeken.
Ez az első hadgyakorlat a három ország résztvételével mióta november végén a phenjani rezsim – állítása szerint – sikeres kísérletet hajtott végre Hvaszong-15 típusú, új fejlesztésű rakétájával, amely képes elérni az Egyesült Államok egész területét. Összességében pedig immáron a hatodik ilyen jellegű manőver.
A közös hadgyakorlaton négy, Aegis típusú rakétavédelmi rendszerrel felszerelt hadihajó vesz részt, köztük a dél-koreai Szeoé Riju Szeong Rijong, az amerikai Stethem és Decatur, valamint a japán Csokai rombolók.
Szorosan nyomon követjük Észak-Korea rakétalétesítményeit. Egyelőre nem látjuk nyomát küszöbön álló provokációnak, ugyanakkor teljes mértékben készen állunk minden eshetőségre
- mondta a dél-koreai vezérkari főnökök egyesített bizottságának egyik szóvivője.
Hétfőn Dél-Korea újabb szankciókat foganatosított északi szomszédja ellen, azzal a céllal, hogy elvágja a phenjani rezsim fegyverprogramjának pénzügyi forrásait. A mostani büntetőintézkedésekkel sújtottak listáján 20 észak-koreai vállalat és 12 észak-koreai állampolgár szerepel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.