A Hszinhua kínai állami hírügynökség szerint Hszi azt mondta, hogy kedvező változások történtek a két Korea viszonyában, és minden érintett félnek erőfeszítéseket kell tennie annak érdekében, hogy ez a tendencia megmaradjon. Meg kell teremteni a Korea-közi párbeszéd újrakezdésének a feltételeit – húzta alá Hszi. Szerinte a félsziget atomfegyver-mentesítése, a béke és a stabilitás megteremtése mindenki közös érdeke, és a nemzetközi közösség számára alapvető fontosságú, hogy egységet mutasson és szolidaritást tanúsítson.
Trump azt mondta, hogy méltányolja Kína jelentős szerepét a koreai helyzet rendezésében, és Washington kész ebben a kérdésében erősíteni a kapcsolattartást és a koordinációt.
A két elnök a kanadai Vancouverben kedden kezdődő, Észak-Koreáról tartandó külügyminiszteri tanácskozás előtt beszélt egymással. A Washington és Ottawa védnökségével rendezendő külügyminiszteri találkozón húsz ország képviselteti magát, köztük azon 16 ország, amelyek katonákat küldtek az 1950-53 koreai háború idején megalakított ENSZ-haderőbe, és rajtuk kívül jelen lesz még Dél-Korea, Japán, India és Svédország külügyminisztere is. Észak-Korea két, rá legnagyobb befolyással bíró szomszédja, Kína és Oroszország távol marad.
Az elmúlt napokban kedvező elmozdulás történt Szöul és Phenjan elmérgesedett viszonyában, amire a dél-koreai Phjongcshangban február 9. és 25. között megrendezendő téli olimpia adott alkalmat. A két Korea a múlt kedden kezdte meg a hivatalos tárgyalásokat észak-koreai olimpiai részvételről és a két ország közötti feszültség csökkentéséről. Abban állapodtak meg, hogy Phenjan a sportolók mellett magas rangú tisztségviselőket, szurkolókat, előadóművészeket, bemutatót tartó harcművészeket és újságírókat is küld az olimpiára. Az is felvetődött, hogy sportolóik közösen, a Koreai-félszigetet ábrázoló zászló alatt vonuljanak fel a téli olimpia nyitó- és záróünnepségén.
Trump és Hszi telefonbeszélgetésén szó volt a többi között a kínai-amerikai gazdasági és kereskedelmi kapcsolatokról is. A kínai elnök megelégedéssel nyilatkozott róluk, és azt mondta, hogy mindkét országnak hozzá kell járulnia a kedvezően alakuló folyamatok fenntartásához. Hszi szerint a gazdasági és kereskedelmi kérdéseket piacnyitással kell megoldani, és meg kell erősíteni egyebek mellett a kínai és az amerikai hadsereg, illetve rendőrség és a drogellenes hatóságok közötti együttműködést is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.