Egy kormánytagokról készült csoportképen a politikust 80 ezer dolláros (csaknem 21 millió forintos) karórával és egy hivalkodó gyémántgyűrűvel kapták lencsevégre. A fotó gyorsan terjedt a közösségi oldalakon, és az internetezők szinte azonnal rámutattak, hogy a 2014-es katonai puccsot követően hatalomra jutott miniszterelnök-helyettes vagyonbevallásában nem szerepelnek az értéktárgyak.
A 72 éves, most már csak Rolex tábornokként emlegetett politikusról készült fényképeken további kéttucat méregdrága karórát fedeztek fel a szemfülesebbek.
Pravit Vongszuvan a 11 Rolex, 8 Patek Philippe, 3 Richard Mille, 2 Audemars Piguet és egy A. Lange&Soehne egyikéről sem adott számot vagyonnyilatkozatában.
Egy névtelen aktivista Facebook-oldalt hozott létre a tábornok eltitkolt vagyontárgyairól. A korábban állítólag az ékszeriparban dolgozó férfi szerint az órák összértéke elérheti az 1,24 millió dollárt (322 millió forintot).
Az aktivista évek óta figyeli a kormányfő-helyettes kiegészítőit.
Sokkal gyakrabban váltogatja karóráit azóta, hogy hatalomra jutott, az ízlése is megváltozott. Az új órák modernebbek és drágábbak
- mondta.
„2016-ban vált igazán feltűnővé a dolog, amikor a kormány tengeralattjárók beszerzéséről tárgyalt Kínával” – tette hozzá.
A thaiföldiek felháborodottan fogadták a korrupció elleni harcot zászlajára tűző junta egyik vezető politikusáról szóló híreket.
A tábornok azzal próbálta meg lecsillapítani a közharagot, hogy azt állította: barátaitól kapta kölcsön a karórákat, a gyémántgyűrű pedig édesanyjáé volt.
A thaiföldi korrupcióellenes ügynökség is megerősítette a médiának, hogy egymás értéktárgyainak kölcsönadása nem szokatlan dolog közeli barátoknál. A megjegyzés tovább növelte a szervezettel szembeni bizalmatlanságot. Bár az ügynökség vizsgálja a karórák ügyét, többen biztosak benne, hogy a politikus megússza, mert a szervezet jelenlegi vezetője korábban neki dolgozott.
A hadsereg Jinglak Sinavatra korábbi miniszterelnök megbuktatásakor azt ígérte, megtisztítja Thaiföldet a korrupciótól, amelyet a korábbi, nem katonai kormány számlájára írt. Jinglakot tavaly távollétében öt év börtönbüntetésre ítélték hűtlen kezelés és korrupció miatt. Az államcsíny egyik vezetője Pravit Vongszuvan volt. A népszerűségéből sokat veszített junta régóta halogatja a választások kiírását, ami miatt egyre nő a feszültség a délkelet-ázsiai országban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.