BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az élet nyomait keresik a Marson

Az ExoMars európai-orosz kutatási projekt szondája hamarosan megkezdi a metángáz utáni kutatást a vörös bolygó légkörében – közölte az Európai Űrügynökség.

Miután befejezte a Mars felső légkörében végrehajtott teljes fékezési manőverét, az ExoMars európai-orosz kutatási projekt szondája hamarosan megkezdi a metángáz utáni kutatást a vörös bolygó légkörében – közölte az Európai Űrügynökség (ESA).

Most végre elkezdődhet a misszió. Csaknem két évnyi kemény munka után megkezdődik a tudományos kutatás, és learathatjuk az eddigi előkészületek babérjait

- mondta Paolo Ferri, az ESA missziójának vezetője.

A Roszkozmosz orosz űrhivatal és az ESA élet nyomait keresi a Marson.

A vörös bolygó felé tart az európai-orosz űrszonda
Forrás: ©ESA/D.Ducros/Novapix/Leemage/AFP

A szondát az ESA Darmstadtban lévő műholdirányító központjából vezérlik.

Hihetetlenül nehéz vállalkozás légköri fékezések kivitelezése egy 220 millió kilométer távolságban lévő idegen bolygó körül – áll az ESA közleményében.

Összehasonlításképpen ilyen körülmények között egy 50 kilométer per órás sebességgel haladó autó fékezését a kereszteződés előtt hat kilométerrel kellene elkezdeni.

A szondát 2016 októberében állították a Mars körüli pályára. A tervek szerint az utolsó manővert követően március közepén elkezdi a vörös bolygó légkörének elemzését. 2020-ban egy távolról irányított járművet, azaz egy rovert küldenek a Marsra.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.