Az észak-koreai hivatalos hírügynökség a phenjani külügyminisztérium egyik magas rangú tisztségviselőjét idézte, aki leszögezte: „Semmiféle szándékunk nincs találkozni az amerikaiakkal dél-koreai látogatásunk idején. Észak-Korea sohasem könyörgött az Egyesült Államoknak, hogy párbeszédet folytasson vele, és a jövőben is ehhez tartja magát”.
Egy nappal korábban a dél-koreai országegyesítési minisztérium szóvivője Szöulban közölte, hogy a huszonkét fős észak-koreai politikai küldöttségnek Kim Dzsong Un észak-koreai vezető húga, Kim Jo Dzsong is tagja lesz. E delegáció három napig lesz Dél-Koreában, ahová a Mike Pence amerikai alelnök vezette amerikai delegáció is hivatalos. Pence korábban úgy nyilatkozott, nem zárja ki, hogy útja során találkozik észak-koreai tisztségviselőkkel.
A Koreai-félszigeten tavaly november végén éleződött ki ismét a helyzet, miután Észak-Korea olyan interkontinentális ballisztikus rakétával hajtott végre kísérletet, amelyről azt állította, hogy atomtöltettel szerelhető fel, és elérheti az Egyesült Államok bármely szegletét. Válaszul az ENSZ Biztonsági Tanácsa újabb szankciókat vezetett be ellene. A phjongcshangi téli olimpia közeledtével enyhülés kezdődött a két Korea kapcsolatában, de Washington és Phenjan ellenséges viszonyában ez nem hozott változást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.