Az Európai Unió új adatvédelmi rendelete (GDPR) előírásai következtében abban az esetben, ha egy vállalkozás volt kereskedője átvitte a cég üzleti partnereinek elérhetőségeit új munkáltatójához, mindkét cég jogszabálysértésért vonható felelősségre – mondta Sándor Zsolt András a Gill & Murry üzleti tanácsadó cég ügyvezető partnere.
A személyes adatok kezelése ugyanis megváltozik a kereskedelmi kapcsolatainkban.
Eddig gazdasági kárként élte meg egy cég, ha egy kereskedője elvitte az cég üzleti partnereinek elérhetőségeit. Sajnos ez a helyzet sok esetben nem is volt kellően szabályozott. A másik oldalon a vállalkozások azért vettek föl a konkurenciától kereskedő kollégákat, hogy ügyfélkapcsolataikat az új cég számára kamatoztassa.
Ha egy ügyfelet az új rendelet hatályba lépését követően az új cég nevében keres meg a kereskedő, az ügyfél panasszal élhet majd a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál (NAIH), és a hatóság vizsgálatát követően mindkét cég büntetésre számíthat. A büntetés jogos lesz a GDPR rendelet értelmében – indokolta Sándor Zsolt –,
mert az első cég, mint adatkezelő nem védte kellően az adatokat, és jogosulatlan személy, aki már nem a cég alkalmazottja felhasználta azokat. Az új munkahely pedig nem tudja igazolni, hogy jogosan gyűjtötte és kezelte a konkurenciától szerzett üzleti kapcsolatokat.
A megoldás a közösségi oldalak használatában rejtőzik, mert a közösségi oldalakon, mint magánemberek visszaigazolhatják egymás ismeretségét, akár a LinkedInen, akár a Facebookon vagy bármely más közösségi oldalon.
Később mint magánember kereshetjük meg korábbi ügyfeleinket ezeken a platformokon azzal a kéréssel, hogy új cégünktől kereskedelmi ajánlatot adhassunk ki számunkra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.